VIDEO: mobiBLU Skypuje

0

.  Co mohou nabídnout?

Společnost mobiBLU nepatří mezi velké značky v hudebním světě, jako třeba Sony, Apple nebo Creative. Kdepak, vsadím se, že jste o nich nikdy neslyšeli. Ale ve své domovské zemi, v Jižní Korei, jsou její přehrávače populárnější než iriver nebo Cowon. Nový a slušně vybavený přehrávač mobiBLU Boxon (link) nabízí vnitřní paměť o velikosti jednoho nebo dvou gigabajtů, integrovaný mikrofon, FM rádio a něčeho navíc. Tím přídavkem je vestavěný Skype klient pro internetovou telefonii. Nevěříte?

Prcek s výbavou

Rozměry samotného přehrávače jsou, vzhledem k jeho výbavě, skvělé. Nevelké zařízení o rozměrech 50 x 43 x 13 milimetrů a hmotnosti třicet gramů se skvěle přenáší, na škodu nejsou ani jeho oblé hrany. Téměř celou jeho přední stranu zabírá kvalitní OLED displej s podporou 256 tisíc barevných dostínů a dvoupalcovou úhlopříčkou, se kterým se u přehrávačů této třídy běžně dostupných na našem trhu téměř nesetkáváme. Jeho výhody – nízkou spotřebu a dobrou čitelnost – zužitkovává Boxon velmi dobře: i přes své malé rozměry a nízkou hmotnost vydrží čtyři hodiny přehrávat video nebo až dvanáct hodin hudební produkce.

Kliknutím přehrajete video

mobiBlu přehrává hudební soubory ve formátech MP3, WMA, OGG, ASF, poradí si i s WMA skladbou chráněnou prostřednictvím DRM. Pokud tedy chcete kupovat hudbu i legálně, máte možnosti. Boxon dokáže WMA písničky přehrávat do maximálního datového toku 192 kb/s, zatímco empétrojky zvládne s datovým tokem 320 kb/s. A abychom si mohli v hudbě vychutnat všechny ty dunivé tóny s pořádnou razancí, najdeme zde jak rozšíření SRS WOW, tak i uživatelsky definovatelné ekvalizéry. Už to slyšíte? Tuc, tuc, tuc, cink…

Přejít do galerie

mobiBLU Boxon je opravu maličkatý

Hudbou to však nekončí. Mám rád přehrávače, které si poradí s videem a Boxon je jedním z nich. Stejně jako jiné maličké multipřehrávače musíme pro něj video na počítači nejdříve přeložit a teprve poté jej dokáže přehrát. Konverzní aplikaci je určená pro Windows, používá Direct Show filtrů, díky čemu přelouská jakékoli video, pro které máte na počítači nainstalovány kodeky. A uplně bych zapomněl, že kromě videa můžete koukat také na JPEG fotky.

S počítačem i telefonuje

Chtěli byste na dvoupalcovém displeji číst elektronické knihy? Já tedy ne ale pokud máte podobné extrémní choutky, můžete louskat Vojnu a mír i na displeji Boxonu. Daleko zajímavější je podpora pro Skype. Ten funguje pouze tehdy, když je přístroj připojen USB kabelem k počítači s nainstalovanou aplikací. Ano, funguje v podstatě jako běžný Skype headset, telefonovat přes Wi-Fi zvládají až vyšší (a dražší) modely. Takže, když Boxon připojíte k počítači, ten využije jeho mikrofon a jeho sluchátka pro telefonování přes Skype a navíc se změní z přehrávače na efektní “Multimediální hodiny”. Takhle šíleně říká výrobce spořiči obrazovky, který zobrazuje, světe div se, aktuální čas.

Dvě barevné kombinace, bílá a černá

A to nejlepší nakonec: věděli jste, že Boxon se dá zakoupit také v česku? Jyxo (link) dokázalo najít hned dva e-shopy, které tento přehrávač nabízejí za cenu jen o málo přesahující dvě tisícovky za dvougigabajtovou verzi.

Přejít do galerie

Prohlížet kompletní fotogalerii


 

VIDEO: mobiBLU Skypuje
Ohodnoťte tento článek!