VIDEO: nejlepší falešný iPhone

0

Ani ne týden po jeho představení se představitelé asijské společnosti Meizu kasali, že jejich nový mobilní telefon M8 strčí iPhone do kapsy a navíc bude o polovinu levnější. Toto prohlášení bylo o to zajímavější, že se s jejich produkty setkáváme také u nás, pouze s přelepkou Emgeton. Čas však letí a Meizu M8 je stále v nedohlednu, zatímco iPhone se velmi dobře prodává.

Co však nezvládlo Meizu, podařilo se jiným výrobcům. Zatímco první napodobeniny iPhonu byly opravdu velké a ošklivé, postupem času si čínští výrobci dávají na svých výrobcích záležet. Zřejmě nejpovedenější napodobeninou dneška je HiPone . Svým vzhledem je od iPhonu téměř k nerozeznání (až na pár drobností, například absenci systémového konektoru na spodní hraně, konektorem pro USBkabel na boku), téměř dokonale je zkopírována také krabice, ve které telefon dostanete.

Stejně tak i uživatelské rozhraní tohoto telefonu. To sice nedosahuje kvalit iPhonu, je mu však svým vzhledem velmi, ale opravdu velmi podobné. Prohlédnout v akci si ho můžete v následujícím pětiminutovém videu:

Telefon HiPhone je triální (podporuje sítě 900/1800/1900 MHz), nabízí slot pro dvě simkarty (v jeden okamžik je však aktivní pouze jediná), webový (respektive wapový) prohlížeč, podporu pro MMS zprávy, přehrávač MP3 a MP4 souborů, fotoaparát s možností záznamu videosekvencí, bezdrátovou technologii Bluetooth, slot pro paměťové karty TransFlash (karta o kapacitě 512 MB je součástí balení) a automatické otáčení obrazovky.

Rozměry telefonu jsou 117 x 16 x 61 mm (iPhone má 115 x 12 x 61 mm), hmotnost pak 127 gramů (iPhone váží 135 gramů). A to vše jen za 239 dolarů (přibližně 4 300 korun).

Kompletní fotogalerie

 

Tudíž abychom si to shrnuli: přestože je HiPhone opravdu povedenou napodobeninou, na originál stále nemá. Nebo snad chcete porovnat téměř nepoužitelný wapový prohlížeč s plnohodnotným Safari? Vnitřní paměť 8 GB nebo 16 GB s žádnou pamětí a pouze paměťovými kartami (které navíc nelze měnit za chodu telefonu)? Jedinými lákadly tak mohou být podpora Mass Storage zařízení při připojení k počítači a dvě simkarty, přestože aktivní můžete být pouze jediná z nich.

 Odkazy k tématu: prodejce HiPhone  | originální Apple iPhone

VIDEO: nejlepší falešný iPhone
Ohodnoťte tento článek!