Video: nVidia a Epic Games předvedli Unreal Engine 3 na Windows RT (IFA 2012)

0

Nvidia přináší Unreal Engine 3 na tablety se systémem Windows RT či Windows 8. Engine, na kterém staví široká řada známých her, například série Mass Effect, Borderlands, Batman, Gears of War nebo samozřejmě Unreal Tournament 3, (kompletní seznam najdete zde) tak bude zřejmě fungovat i na tabletech s Tegrou a Windows RT (Windows 8 pro architekturu ARM).

Igor Staněk na IFA 2012 v Berlíně ukazuje demo Epic Citadel na Tegře 3 s Windows RT. Hotový Steve Jobs, jak prohlásil David Koblížek 🙂

Unreal Engine 3 byl implementován ve více než 225 herních titulech a funguje nyní na desíti platformách. Zatímco v roce 2010 byl port UE3 představen přes API OpenGL pro iOS i Android, před pár dny na veletrhu IFA Nvidia předvedla, že s Epic Games dokázali zprovoznit Unreal Engine 3 na Windows RT. Nechybí ani videoukázka, kde běží demo Epic Citadel pěkně plynule (30-40 fps) na tabletu Asus Vivo Tab RT, vybaveném Tegrou 3 a Windows RT:

Znamená to dvě věci – GeForce ULP integrovaná v Tegře 3 je očividně dost silná na engine mnoha moderních her, a hlavně podobné hry, technologicky na úrovni PC/Xbox  her, možná budeme moci brzy vidět k dispozici na tabletech jako je Microsoft Surface, Samsung Ativ Tab RT nebo Asus Vivo Tab RT. Pro vývojáře to znamená, že vytvořit nové hry nebo je portovat na Windows RT je nyní opravdu snadné. Není ovšem zatím jasné, zda Unreal Engine 3 běžel na Windows RT nativně pod DirectX nebo pouze přes Stage 3D API pod Flashem.

Pokud jde o nativní port, Windows RT se tak stává i schopným systémem na nějaké to low-level hraní, obchodu Microsoft/Xbox Store a samozřejmě i tvůrcům her by to mohlo vydělat slušné peníze a přilákat zájem hráčů právě k nové platformě tabletů.

 

UE3 pro Windows RT je už tvůrcům her k dispozici, Windows RT, spolu s tablety na něm stavícím, přijde na trh 26. října. Nechme se překvapit, co se do té doby ještě dozvíme.

Ohodnoťte tento článek!