Video: Phenomy nad 7 GHz

0

AMD zveřejnila pěkný videosestřih s nejlepšími momenty extrémního přetaktování procesorů Phenom II. Video se objevilo 5. listopadu na YouTube a včera v noci (12. listopadu amerického času) o něm dala společnost vědět na stránkách game.amd.com.

V kvalitním videu lze spatřit nejlepší momenty OC scény za celý uplynulý rok. Začíná se v Las Vegas a pokračuje překonáním hranice 45 000 bodů v 3DMark05. Do Phenomů se overclockeři pořádně opřou v červenci ve Finsku. S kapalným héliem a především procesorem Phenom II X4 955 Black Edition (nominálně 3,2 GHz) je dosažena magická hranice 7 GHz.

Cpu-Z hovoří o nastavení 28× 250 MHz (7000 MHz), HT Link je snížen na 1250 MHz a pracovní napětí je ve chvíli, kdy kamera na obrazovku s utilitou najede, 1,696 V. O měsíc později na Quakeconu je show rozšířena na taktování tzv. „Invisible PC“. Celý počítač je ponořen do čiré kapaliny, z níž čouhá jen komín pro kapalný dusík či hélium. Jestli si vzpomínáte na loňský Invex, měli jsme na stánku počítač pracující v kapalině také – akvárko bylo tehdy naplněno směsí Marcol 82. Na Quakeconu bylo mimochodem dosaženo (s vyšším násobičem a nižší základní frekvencí) taktu 7,08 GHz a v 3DMark06 pak 38 225 bodů.

Zdroj: AMD

Video: Phenomy nad 7 GHz
Ohodnoťte tento článek!