Video: Tegra a plné HD rozlišení

0

Na veletrhu Computex je k vidění mnoho novinek. Jestli nás však něco opravdu zaujalo, pak je to malý notebook Mobinova Elan. Ten je postaven na procesoru z rodiny ARM a využívá novou platformu Tegra od společnosti Nvidia. A dokud si nespustíte video přiložené níže, neuvěříte, že tento stroj běžící pod operačním systémem Windows CE dokáže přehrát video v plném HD rozlišení 1080p bez jediného záškubu. Všimněte si také, že na předváděcím stroji byly Windows CE upraveny do podoby nápadně připomínající Mac OS X včetně spouštěcího docku ve spodní části.

Video: Tegra a plné HD rozlišení
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Obávám se že se někdo hooodně inspiroval 🙂 U Applu řešili pravé tlačítko také a to defakto úplně stejně, tedy “ťuknutím” dvěma prsty, levé tlačítko “ťuknutím” jen jednoho (tedy pokud máme zapnuto “tap to klik” ) “HW zmačknutí” je jen jedno, to ano.
    Mimochodem je Tracpad na nových macboocích nechutně návykový, pokud bude něco podobného na všech NTB, jedině dobře, u klasického mrňavého tlačítkového čehosi začínám šílet 🙂

  2. Ak to tu repostujem tak sry ale neviem preco ale moj predchozi komentar sa nezobrazil. Tak este raz. Na mojom MSI GX700 to takto funguje tak uz rok a pol. (uplne zbitocne lebo ma aj klasicke tlacidla) ale ked sa dotknem dotykovej plochy jednim prstom lave dvoma stred troma prave plus klasika ako na kazdom notebooku na boku emuluje scroll.

  3. Tak nevím, ale já mám něco podobného už na svém EEE 1000H. Nevím, kdo u touchpadu potřebuje levé tlačítko, když může tapat a nevím, kdo u multitouch potřebuje jakákoli jiná tlačítka, když to pravé může zastoupit tapnutí dvěma prsty a to prostředí tapnutí třemi?

    Prostě tím chci říct, že kdyby se ovladač touchpadu načetl už v BIOSu, mohli by ta tlačítka klidně odmontovat.. 🙂

  4. Na ciste dotykovy bazi lze totez vyvolat pres ovladace od synaptics uz minimalne dva roky – osobne mivam nastaveno pro levej horni rozek se chova jako prostredni tlacitko, pravej horni se chova jako pravy, uzkej pruh dole a vlevo skroluje na strany a na vejsku. Pravda, je to ciste dotykova zalezitost – u nekterejch touchpadu jsou v noci hrozne hlucny tlacitka, navic je mi o neco pohodlenejsi nemuset prechazet prstem z dotykovy plochy na tlacitka a naopak.