VIDEO: USB monitor a Mac mini

0

Několik slov o samotném monitoru

Nebudu jej nyní recenzovat, na to jej mám prozatím příliš krátce. Na monitoru upoutá především netradiční barevná kombinace černého rámečku a bílé nohy (a také podstavce nebo zadní stěny). Monitor lze natáčet o 90 stupňů, jeho rozlišení je 1 680 x 1 050 obrazových bodů. Vstupy jsou reprezentovány jak klasickou konfekcí v podobě DSUB nebo DVI, ale také v USB konektoru (ten je navíc doplněn o dvouportý USB hub). Nadstandardní je možnost korekce výšky (v rozsahu až 14 cm!).

O zobrazení obsahu z USB zdroje se stará grafický čip patřící do rodiny DisplayLink, jehož ovladače jsou k dispozici jak pro Windows, tak i pro Mac OS X. Zatímco nejdále v podpoře jsou ovladače pro XP, ovladače pro Maca i pro Vistu jsou prozatím v betaverzi. To znamená, že pod Vistou nebude fungovat Aero, pod Macem pak musíte zapomenout na 3D i 2D akceleraci (zkrátka ovladače nepodporují prozatím Quartz Extreme). Navíc jsou podporovány pouze Macy na Intelu.

Co to znamená? Nic moc podstatného, jen že veškeré animace i videa bude renderovat samotný procesor. A není to ani zdaleka tak strašné, jak jsem se obával: použití běžných aplikací (textový editor, webový prohlížeč) je na tomto monitoru zcela bez problémů, přehrávání videa v okně do PAL rozlišení také zvládá bez trhání (tedy DivX v okně, nebo Stream či YouTube jedou bez ztráty kytičky), zadýchává se pouze při přehrávání v režimu celé obrazovky. A vše funguje bez problémů: v systému přibude další grafická karta, monitor pak můžete využít v klasické vícemonitorové konfiguraci jak jste zvyklí ze strojů vybavených dvěma videovýstupy.

Video: rychlý pohled do praxe

Natočil jsem krátké video. Vlevo je L206WU, vpravo klasický monitor připojení přes DSUB. U posouvání oken je viditelné jemné škubání (není zkrátka zcela plynulé), přehrávání video v okně je OK. V režimu celé obrazovky se již video trochu kouše – na HD video to zkrátka není.

Poznámka: pokud video nevidíte (pouze se jakoby dlouze načítá), používáte bohužel chybovou (tato chyba způsobuje chybné rozpoznání vaší verze) betaverzi Flash modulu ve vašem prohlížeči. Prosím, nainstalujte si v tomto případě aktuální verzi (odkaz ke stažení), která je k dispozici zdarma. Děkuji. 

A to nejlepší nakonec: LG L206WU lze koupit již za šest tisíc včetně daně.

Ohodnoťte tento článek!