Videoukázka Firefoxu pro Metro odhaluje historii jako časovou osu a další funkce

0

Alternativní prohlížeče to v Metru nejspíš nebudou mít zrovna jednoduché. Předností je zde jednoduchost a výchozí vestavěný Internet Explorer by měl tyto požadavky splňovat beze zbytku. Ačkoli se nyní zdá, že nebude důvod hledat si za tento prohlížeč náhradu, konkurenční výrobci nás mohou přesvědčit o opaku, až nám ukáží vlastní nápady pro své prohlížeče pro Metro. Nejvíce se rozhodně ozývá Mozilla, o té slyšíme dost často. Google prozatím pouze potvrdil, že se Chrome do Metra také vydá, Opera to řekla nepřímo. Čili žádná sláva, natož abychom měli nějaké konkrétnější informace o finálních produktech.

 

O Firefoxu se co chvíli objeví nějaká informace. Mozilla odhalila svůj plán, že chce sjednotit vzhled ohnivé lišky napříč podporovanými platformami. Ukázala nám také návrhy uživatelského prostředí, viz novinka z minula. Můžete v ní shlédnou dokonce obsáhlou a poměrně podrobnou presentaci. Nadšenci by si ji neměli nechat ujít.

Nepřehlédněte: Mozilla chce jednotné prostředí, ukazuje koncept Firefox Australis

Tentokrát se můžete podívat na video. Stále jde o prototyp, nikoli výsledný produkt, avšak velice dobře ilustruje záměry Mozilly. Firefox bude umět připínat weby do nabídky Start, podobně jako IE, vynasnaží se také, aby se choval co možná nejinteligentněji. Například po otevření nového panelu lištu s otevřenými stránkami schová, protože ta už nebude potřeba. Ze spodní nástrojové lišty zase vyvoláte mj. správce stahování. Pěkně vyhlíží historie v podobě časové osy.

Zdroj: Neowin

Videoukázka Firefoxu pro Metro odhaluje historii jako časovou osu a další funkce

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář