ViewPad 7: správný Androidí tablet

0

Samsung Galaxy Tab je rozhodně dobře prodávaný stroj, s cenou přes 18 000 Kč se ale musíte ptát – stojí ta deska ke čtení novin opravdu tolik? ViewSonic za poloviční cenu uvádí tablet ViewPad 7, s výbavou ne o moc horší.

Přístroji dominuje 7″ multidotykový kapacitní displej o rozlišení 800 × 480. Celý Android 2.2 Froyo je poháněn procesorem Qualcomm MSM7227 na frekvenci 600 MHz – bůhvíjaký rychlík to nebude, ale na Android v nízkém rozlišení to bude stačit. Procesor má 512 MB RAM.

ViewPad 7 má 512 MB flashové paměti, kterou můžete rozšířit microSD kartou na mnohem víc. Je tu Wi-Fi standardu 802.11b/g, Bluetooth 2.1, 3G, akcelerometr (!), VGA webkamera vpředu a 3MPix kamera vzadu. Velmi potěší microUSB konektory pro připojení k PC, které třeba u iPadu nenajdete. Baterie má kapacitu 3240mAh a ViewPad 7 na ni vydrží až šest hodin (to už je horší).

tabletu nechybí polohový senzor, akcelerometr

ViewSonic ViewPad vás v USA vyjde v přepočtu na 8900 Kč, při nákupu z USA do ČR s připočítáním DPH na celnici tak 11 tis. Kč, což by zhruba mohlo odpovídat ceně v ČR, bude-li se tu tablet prodávat.

Tablet můžete koupit zde.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Autor puvodniho clanku asi huli travu.
  Ani nejvykonejsi notebook soucasnosti, co je v prodeji s desktopovym Core i7, 2x GTX460M v SLi nema ani 14tis bodu, natoz mobilni platforma s jednou grafickou kartou 🙂

  Puvodni vysledek byl nejspis myslen ve starem 3DMarku 2006, coz by souhlasilo.
  2 graficke karty se do sasi MSI nevejdou a to ani desktopovy procesor.
  Navic nove Radeony a nVidie budou mit vykon skoro totozny se soucasnou radou. Jen se zmeni nazev a zvysi decentne takty a vykon o 10% povyskoci 🙂

  Takze priste vice nadhledu.