ViewSonic uvádí 28″ LCD s rozlišením 4K. Má výstup DisplayPort pro řetězení

0

Ačkoliv zatím zdaleka nemůžeme hovořit o tom, že by se rozlišení 4K blížilo do počítačového mainstreamu, počet obrazovek, které lze pořídit za relativně dostupnou cenu, příjemně roste. Ve formě modelu VX2880ml k nim nyní svůj 4K monitor připojuje také tradiční značka ViewSonic.

VX2880ml má být monitorem určeným pro grafiky, uživatele programů CAD, multimédia, či obecně uživatele PC lačnící po vysokém rozlišení pracovní plochy. Jedná se o LCD s rozlišením 3840 × 2160 bodů a úhlopříčkou 28 palců, což je nyní v sektoru 4K monitorů nejpopulárnější typ panelu. Jedná se ovšem většinou (pokud ne vždy) o panely založené na méně kvalitní technologii TN. To je nejspíše i případ monitoru VX2880ml, jelikož výrobce u něj udává pozorovací úhly 170°, respektive 160°.

ViewSonic WX2880ml s rozlišením 4K

Obrazovka má podle údajů, které se objevují různě na webu (na oficiálních stránkách ViewSonic zatím specifikace nezveřejnil), odezvu udanou jako 5 ms. Jas má činit 300 cd/m², statický kontrast pak 1000:1. Monitor podporuje 10bitové rozlišení barev na vstupu (až 1 miliardy odstínů), nativní bitová hloubka je ale nejspíš u těchto TN panelů nižší.

Na rozdíl od některých dalších 4K osmadvacítek u tohoto ViewSonicu chybí možnost pokročilejších nastavení ergonomie. Firma místo toho zvolila jednodušší (a zřejmě také na stylový vzhled zaměřený) čtyřnohý stojan, který umožňuje toliko korekci náklonu obrazovky. Na druhou stranu ale nabízí poměrně dobré možnosti co do vstupů – DisplayPorty jsou zde hned dva (jeden typu mini), kromě toho také HDMI, DVI a analog a LCD má i podporu připojení mobilů či tabletů přes MHL. Specialitkou je pak zvláštní výstup DisplayPort, který se dá použít pro zapojení více monitorů do série (tzv. daisy-chain) – to by mělo být užitečné zejména u notebooků, mají-li ovšem DisplayPort. Kromě toho zřejmě WX2880ml podporuje i funkci Picture-in-Picture.

 

Monitor by se měl v distribuci objevit koncem tohoto měsíce (července/júla). Ačkoliv původně – když firma jeho existenci prvně zmínila během CES 2014 – se hovořilo o ceně 999 USD, nakonec bude ViewSonic VX2880ml levnější. V aktuální tiskové zprávě společnost uvádí, že doporučená koncová cena (v Americe) má být 831 USD.

Zdroj: ViewSonic, zol.com.cn

Ohodnoťte tento článek!
Pokrývač aktuálního dění v PC hardwaru pro Cnews.cz * * * Má rád: sranda, levný hardware, x86, nemoderní umění, slušnost, ekologie, Tolkien * * * Nerád: trollové, nespravedlnost * * * Očkováno. Rusko, иди на хуй