ViewSonic V3D245wm-LED: SRS reproduktory, 3D obraz a integrovaný vysílač pro brýle v jednom

0

Už jste slyšeli o „ultimátním 3D monitoru“? Ano, přesně tak nazývá ViewSonic chystaný model V3D245wm-LED. Kombinuje několik marketingově moderních technologií. Je určen hlavně pro milovníky multimédií a nadšené počítačové hráče.

ViewSonic V3D245wm-LED je 120Hz monitor s úhlopříčkou 24″. Ruku v ruce s modernou a stereoskopií jde také HDMI vstup standardu v1.4a. Panel má samozřejmě trendy Full HD rozlišení (1920 × 1080 bodů) a rovněž integrovaný přijímač pro 3D brýle. Výrobce sice neuvádí s jakým typem aktivních zatmívacích brýlí (shutter glasses) je panel kompatibilní, nicméně na ilustračním obrázku jsou ty od společnosti Nvidia.

Oproti konkurenci dále nabízí dvojici reproduktorů, které dokážou pomocí technologie SRS (Sound Retrieval System) vytvořit dojem prostorového zvuku. Podle uváděných parametrů se pravděpodobně jedná o TN panel s odezvou 2 ms (GTG, šedá-šedá) podsvícený pomocí bílých diod umístěních po stranách (WLED edge).

Nad monitorem stále visí několik otazníků – ViewSonic se sice chlubí bombastickým dynamickým kontrastem 20 000 000:1, ale neuvádí jas, další osazené vstupy a možnosti polohování. Na trh se dostane během třetího čtvrtletí letošního roku. Cenu a ani kombinace různých balení výrobce v tuto chvíli neuvádí, podobné kity monitorů Asus a BenQ se i s 3D brýlemi prodávají okolo 11 000 Kč.

Přečtěte si také:

Zdroj: Engadget

ViewSonic V3D245wm-LED: SRS reproduktory, 3D obraz a integrovaný vysílač pro brýle v jednom

Ohodnoťte tento článek!