ViewSonic ViewPad 7e: moderní tablet pod 4000 Kč

0

ViewSonic se svým novým tabletem ViewPad 7e předvádí, že levný tablet na konferenčním stolku je rozhodně realitou. V USA novinku seženete jen za 200 USD, to je nějakých 3600 Kč, a přitom nejde o nic špatného.

ViewPad 7e má 7″ dotykový displej s rozlišením 800 × 600 px, což je určitě lépe než obvyklých širokoúhlých 800 × 480 px. Dotyková vrstva je bohužel rezistivní, tedy ne tak citlivá a ne multidotyková jako kapacitní. Na pěkném displeji 4:3 se vám zobrazuje Google Android 2.3 Gingerbread, sem zatím 4.0 Ice Cream Sandwich nedorazil.

Uvnitř najdete 1GHz jednojádrový čip ARM Cortex-A8 s 512 MB paměti RAM, což by na běžné používání mobilního Androidu mělo krásně stačit. Tablet má 4 GB úložné paměti, což jde samozřejmě levně rozšířit kartou microSD. Nechybí podpora Wi-Fi i Bluetooth, je tu senzor okolního osvětlení i polohový senzor, a dokonce i dva fotoaparáty, vepředu VGA a vzadu 3Mpx. ViewSonic se předvedl a nabízí i port USB nebo mini-HDMI.

Ve výsledku docela hezky vybavený tablet dostupný v bílé barvě se má na trhu v Evropě objevit během týdne a očekává se podobná cena, tedy v ČR zřejmě něco přes 4000 Kč.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!