Víme, jaké technologické trendy budou hýbat veletrhem CES 2014

0

Jeden z nejvýznamějších veletrhů spotřební elektroniky – International CES 2014 – začne až za měsíc, už teď ale víme některé podrobosti o tom, jak bude vypadat. Víme například to, že středem pozornosti budou aplikace. „Aplikace se staly nedílnou součástí našeho každodenního života, ať je již používáme v mobilních telefonech, počítačích, tabletech nebo v přístrojích, které můžeme nosit na sobě,“ řekl Gary Shapiro, prezident a CEO společnosti CEA. „Veletrh CES 2014 je tím nejlepším místem pro setkání vývojářů, výrobců a poskytovatelů softwaru, kde mohou zažít největší koncentraci inovací v oblasti aplikací. Téma inovací aplikací na veletrhu CES nabízí příležitost pro vzájemnou spolupráci, představení technologií a hackathony zaměřené na tento rozvíjející se technologický prostor.“

Aplikace uvidíme nejen jako součást nejrůznějších zařízení ale také ve stádiu jejich vývoje. Nebude totiž chybět celá řada soutěží, vzdělávacích setkání a akcí. Zmiňme třeba CEA MoDev Hackathon, Wall of Apps a Mobile Apps Showdown. Na poslední zmíněné akci soutěžící zaregistrují svoje aplikace pomocí formuláře – hodnocení však přímo od návštěvníků CESu a také odborné poroty. Vše vrcholí velkým finále nejlepších deseti vývojářských týmů.

 Mobile App Showdown
Mobile App Showdown

Velmi nás také zaujala také informace o nové TechZóně, která by měla nabídnout to nejlepší z Hi-Res audia. Výrobci totiž (díky bohu) reagují na zvýšenou poptávku po kvalitním zvuku a začínají do oblasti spotřební elektroniky přinášet Hi-Fi technologie. 

V průběhu prosince vám přinesem další zprávy o chystaných technologických novinkách, nejpozději 6. 1. 2014 pak můžete čekat první velkou reportáž již z Las Vegas, kde budeme mít opět zasoupení. Na akci CES Unveiled budou již tradičně s předstihem představeny ty nejzajímavější produkty, které se následně na veletrhu objeví.

Ohodnoťte tento článek!