Víme, kdy a jaké budou finální ceny Windows 7

0

Microsoft by měl zveřejnit ceny jednotlivých edicí Windows 7 v polovině června. S touto informací přišel odborný malajský server TechARP.com, který již dříve například přesně určil datum vydání prohlížeče Internet Explorer 8. Společnost údajně už před časem informovala o cenách největší počítačové výrobce jako například Dell.

Právě produktový manažer Dellu Darrel Ward nedávno v rozhovoru uvedl, že ceny Windows 7 budou vyšší než v případě Windows Vista. Podle něj bude právě cena rozhodovat o tom, jakou šanci budou Windows 7 na trhu mít. Vesměs pozitivní hodnocení a hlad po nových Windows totiž může být pro Microsoft impulsem k tomu, aby počáteční cenu nastavil relativně vysoko. V případě, že by se to výrazně projevilo na prodejích, mohl by cenu snížit, v opačném případě se dá očekávat, že bude klesat velmi pozvolna.

Podle analytiků je složité cenu nového systému odhadovat, protože ji ovlivňuje mnoho aspektů. Tím zásadním je především ekonomická krize, která nutí firmy i běžné uživatele šetřit. Na druhou stranu mnoho podniků přechod na Visty odložilo a na Windows 7 plánují upgradovat přímo z Windows XP.

Microsoft zatím spekulace o cenách ani o datu jejich zveřejnění nepotvrdil. Určené není ani datum uvedení finální verze systému na trh. Podle posledních dostupných informací by to mohlo být už na podzim tohoto roku.

Zdroj: Tech ARP via Computerworld

Víme, kdy a jaké budou finální ceny Windows 7
Ohodnoťte tento článek!