Víme první: O2 zrychluje VDSL na 50 Mb/s. Od listopadu nabídne i 80 Mb/s

13

O2 konečně reaguje na novou nabídku Cetinu a nabídne lepší pevné připojení. Zákazníci, kteří si platí linku o rychlosti 40/4 Mb/s, mohou od října surfovat až 50/5 Mb/s za stejnou cenu. K automatického zrychlení došlo jen tam, kde to umožňují technické parametry přípojky.

 

Podle O2 využívá 50Mb/s linku již desetina zákaznické báze, tedy asi 80 000 zákazníků. Celkově je nabízena (ale ne nutně využívána) na čtvrtině přípojek. Od listopadu navíc operátor chystá nový tarif Premium s rychlostí 80/8 Mb/s. Dostupný bude pro až 250 000 domácností. Ověřit adresu lze na stránce o2.cz/zrychlujeme.

O2 zrychluje VDSL až na 50 Mb/s
O2 zrychluje VDSL až na 50 Mb/s

Navýšení rychlostí umožnila nejen pokračující výstavba předsunutých DSLAMů, ale i další technologické úpravy v pevné síti (tzv. retransmise a SRA – Seamless Rate Adaptation), které snižují rušení a přeslechy na přípojce. Díky kombinaci uvedených mechanismů lze zajistit lepší stabilitu u delších přípojek a zároveň dosáhnout násobně vyšších rychlostí u kratších přípojek. V případě tarifu Premium až 80 Mbit/s ve vzdálenosti do 500 m od ústředny,“ říká O2.

 

Rychlost 80/8 Mb/s není konečná. Cetin během prvního čtvrtletí 2017 chce nasadit novou technologii G.Fast (VDSL3), která nabídne teoreticky až 250/25 Mb/s. Více v našem starším článku.

Ohodnoťte tento článek!

13 KOMENTÁŘE

    • Na to zapomeňte. O2 obvykle postupuje tak, že nové DSLAMy buduje v obcích, kde probíhá větší občanská výstavba a připojuje na ně výhradně nové zákazníky. Starý zákazník má prostě utrum a může žádat a vztekat se jak chce, zvl. tam, kde není žádná alternativa.