Vinou bizarní chyby na Googlu dostával jeden uživatel tisíce e‑mailů denně

0

Technické problémy často způsobí nedostupnost či omezenost služeb. Jedna chyba je ale natolik kuriózní, že nejspíš vejde do dějin. Jistý David S. Peck, jenž žije v Kalifornii, denně dostával do své e‑mailové schránky spoustu zpráv. Konkrétně jich dorazilo zhruba 500 za hodinu. Většina z nich byla prázdná. Paradoxně má schránku u Microsoftu, zatímco za chybu s odesíláním zpráv může Google. Ten má někdy velké výpadky, jindy kvůli němu chodí více zpráv, než by bylo zdrávo.

Pátek: Gmail přestává po celém světe fungovat

Když jste pomocí Googlu vyhledali Gmail, stačilo klepnout na odkaz Email, který naznačuje obrázek níže. Pak se otevřel nový panel s novou zprávu na Gmailu. Obsahovala předvyplněné pole s adresátem. V něm se už kupodivu nacházela adresa, a sice dsp559 zavináč hotmail tečka com. Ta patří uvedenému panu Peckovi. Právě proto mu nepřiměřené objemy e‑mailů chodily. Ne každý okno zavřel, mnoho lidí prostě odeslalo prázdnou zprávu.

 

Problém naštěstí nepřetrval příliš dlouho. Google nanejvýš podivnou chybu s předvyplněným adresátem opravil. Uvedený odkaz nyní směřuje opět na stránky Gmailu. Firma dále potvrdila, že tato chyba nesouvisela s problémem, který zapříčinil globální výpadek e‑mailové služby. Podle dostupných informací se zdá, že Peck nebyl jediným postiženým člověkem. Zřejmě se předvyplňovaly i jiné adresy.

Stačilo klepnout na tento odkaz
Stačilo klepnout na tento odkaz | Foto: TechCrunch

Zdroj: TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!