VirtBook.cz: další místo, kde můžete nakoupit e-knihy pro čtečky

0

Vydavatelství Computer Media spustila nový obchod s elektronickými knihami. Zajímavostí je, že kromě samotných e-knih dodává k některýcm titulům i zvukové a video přílohy.

VirtBook.cz v tuto chvíli obsahuje 244 e-knih. Většina jich je ve formátu PDF a ochranou Adobe DRM, tudíž se čtečkami Kindle máte smůlu. Některé tituly jsou dostupné i v chráněném ePubu. Podle tiskové zprávy jsou některé knihy i ve formátu Mobi, náhodným listováním katalogu jsem však na takovou nenarazil. A to ani u titulů zdarma, kterých je 10, a bez výjimky se zabývají programováním.

Sympatické je, že ne všechny knihy jsou chráněny DRM. A u všech titulů je dostupná ukázka přímo na webu. Ocenili bychom ale lepší možnosti filtrování v katalogu (právě kvůli výběru formátů).

VirtBook

VirtBook umí distribuovat a prodávat klasické e-knihy (ePUB, PDF, MobiPocket apod.) pro PC, pro čtečky i pro mobilní zařízení a dále prakticky libovolný multimediální obsah – hudbu, videa, strukturované kurzy s obrázky apod. Systém rovněž umožňuje jednotlivé typy obsahů slučovat. Tedy například k elektronické knize ve formátu PDF či ePUB lze „přibalit“ audiozáznam, odborná kniha o programování může obsahovat zdrojové kódy programů, k jazykové příručce lze přidat poslechové mp3 soubory apod.,“ říká Pavel Navrátil, ředitel Computer Media.

V obchodě lzr platit převodem, online platbou u Raiffeisenbank nebo T-Mobilu, pomocí karet VISA a MasterCard/Eurocard a brány PayPal. K dispozici je i kreditová peněženka VirtBook, kterou musíte předem dobít. Zakoupené knihy s DRM je možné číst na šesti počítačích plus šesti dalších čtečkách s podporou Adobe Digital Editions (Adobe DRM).

V sekci pro nakladatele je ale zmíněna i sociální ochrana, tzn. označování stránek vašimi iniciály. Vydávat může každý, dokonce lze zadarmo vytvořit „vlastní e-shop“. Viz www.virtbook.cz/pro-nakladatele.

Ohodnoťte tento článek!