Virtuál Emtéčko zlepšuje už tak velmi dobré datové balíčky

18
Emtéčko
Emtéčko
-
Zdroj: Emtéčko

V létě jsme vás jako první informovali o nově zveřejněných tarifech virtuálního operátora Emtéčko hostujícího v síti O2. Nabídka byla zajímavá hlavně pro ty, kteří chtějí datovat. To u virtuálů nebývá zvykem.

Emtéčko standardně nabízí tyto datové balíčky:

Data Trvání Cena FUP reset EU limit
50 MB den 20 Kč
200 MB měsíc 99 Kč 50 Kč
1,5 GB měsíc 139 Kč 70 Kč 1,106 GB
5 GB měsíc 275 Kč 138 Kč 2,187 GB
10 GB měsíc 419 Kč 210 Kč 3,332 GB

Kouzelná podmínka

Jejich běžná cena není zase tolik výjimečná. Výhodná je však až díky podmínkám, které s nimi operátor spojuje. Všechny balíčky s výjimkou nově představeného denního platí vždy do konce kalendářního měsíce.

Jakmile balíček vyčerpáte, můžete jej v samoobsluze vypnout a znovu zapnout, čímž dostanete znovu stejný objem, aniž byste museli platit něco navíc. Efektivně tak za 139 Kč můžete prosurfovat 3 GB, za 275 Kč pak 10 GB nebo za 419 Kč hned 20 GB.

Operátor to vysvětluje tak, že datový balíček účtuje poměrně vzhledem k počtu dní. Kdybyste balíček za 139 Kč v polovině měsíce deaktivovali, zaplatíte jen polovinu, tj. 69,50 Kč. Když jej znovu aktivujete, na druhou polovinu měsíce opět získáte nových 1,5 GB za 69,50 Kč.

Konečně FUP reset

Nevýhodou až doposud bylo, že po vypršení druhého balíčku už nebylo možné surfovat (ani zpomaleně, ani za poplatek), takže náruživí dataři museli čekat až do nového měsíce. To se mění. Od 4. listopadu přijde v platnost nový ceník, který zavádí tzv. FUP reset. Stejný objem dat získáte za poloviční cenu standardního balíčku (viz tabulka výše). Novinka už ovšem v síti Emtéčka funguje od včerejška v rámci „speciální akce“.

Klíčovým faktem zůstává (Emtéčko to potvrdilo na Facebooku), že trik s jedním bezplatným obnovením datového objemu zůstává. Zpoplatněný FUP reset je určený hlavně těm, kteří potřebují surfovat ještě více a nechtějí po spotřebování „bezplatného obnovení“ čekat na nový měsíc. Takhle si budou moci opakovaně dokoupit 200 MB za 50 Kč, 1,5 GB za 70 Kč, 5 GB za 138 Kč nebo 10 GB za 210 Kč. Pokud takto zakoupená data nevyčerpají, převedou se jim do nového měsíce.

Emtéčko v ceníku také nově specifikovalo limit, po jehož překročení při surfování v zemích EU bude uplatňovat příplatek za data. Při rušení roamingových poplatků totiž politici mysleli na možné zneužití permanentního roamingu. Jak to funguje a co je zneužití, si můžete přečíst v tomto detailním článku.

U 1,5GB balíčku lze v EU prosurfovat 1,106 GB dat. U 5GB je to 2,187 GB a u 10GB pak 3,332 GB. Za další data byste v EU až do konce měsíce zaplatili 20 haléřů bez DPH (24,2 haléřů s DPH) za jeden megabajt.

Virtuál Emtéčko zlepšuje už tak velmi dobré datové balíčky
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlasů

18 KOMENTÁŘE

 1. No jo. Pokud by měl někdo zájem, mohu poskytnout příběh „jak jsem přecházel od kartelu k Emtéčku“ …. fakt jsem se tím bavil, není to úplně jednoduché a myslím že i Josef Švejk by měl ze mě radost 😀 erichzann (pečenáč) seznam.cz

 2. Mne vyhovuje Kaktus.
  Oni na to jdou jinak, 500MB stoji stovku, coz neni vubec spatne a hlavne pokud zvolim mesicni samoobnovovaci balicek, tak mi dalsi mesic automaticky strhnou dalsi stovku za dalsich 500MB, ale ponechaji zbytek z 500MB z predesleho mesice. Tudiz pokud v mesici zari jsem proserfoval pouhych 200MB, tak v rijnu budu mit 800MB. Protoze data spotrebovavam obcasne, tak se mi presne tohle hodi.

   • Tak jasny, ze celkovym pohledem to neni nic moc, ale v nasi realite to je docela slusny. Taky bych si pral mt za tu stovku treba 1GB, ale na druhou stranu nemam zajem treba o 50GB za 300Kc. Mam domaci net a mobilni potrebuju jen na ty cesty, kdy nejsem doma ani v praci ani proste nikde na wifi. Teda mi vyhovuje platit nejaky data za 100Kc.

   • Na co potřebuješ 500MB na den? Máš mobil jako jediný přístup na net? Nemám problém s tím, že by to nešlo projet, to dokážu taky, ale běžně využiju za měsíc třeba jen 250MB přes mobilní internet, takže mám nějaký 500MB balíček, který běžně ani neprojedu. A wifi hunter nejsem, wifi mám jen na pár místech jako doma, práce, u rodiny.

     • Píšu, že nemám problém s tím, že by to nešlo projet, ale zajímá mě čím to projede Tetřev, a jestli má jen telefon jako přístup na net. Na PC protočím s pevným internetem za den klidně hromadu GB, ale na mobilu tu potřebu nemám. Tak mě zajímá jak to má on když potřebuje na mobilu za den 2x tolik co já za měsíc.

  • 500MB mi dali u T-mobile zadarmo k paušálu, když jsem jim v květnu pohrozil že na ně se*u a zaangažoval jsem do toho tarifomat. Takže 500MB za stovku je oproti paušálu za 4,- a 1500MB za 140,- je normální mizerie, ktzerou dostaneš všude, takže moc jinak na to určitě nejdou 😀

    • Pane kolego, přece nikdy nikoho nezajímalo kde a u koho něco NEDOSTANEŠ a naopak každého zajímá kde Ti co a za jakých podmínek dají co nejvíce za co nejméně. Takže já nevím co mají nebo nemají u Mobil.cz aktuálně k mání a už vůbec netuším co se s nimi dá vyhandlovat „bokem“ ( to prostě musíš u většiny operátorů protože oficiálně Ti buď nabídnou úplně to samé co všichni, nebo super výhodný, ideálně neomezený, tarif, který ani nechceš ani nepotřebuješ), ale zato bezpečně vím (a ty srovnávací tabulky mi dávají jasně zapravdu), kde to SKUTEČNĚ dělají jinak a kde Ti za Tvou stovku, dají vpodstatě 3x tolik než Tvůj operátor u kterého si to pochvalauješ. Oni totiž pochopili, že všechno neomezeně nikdo nepotřebuje a udělali tarify pro normální lidi. Včera jsem mluvil s kolegou (a dneska jsem si to ověřil), kterému volali z O2 se super nabídkou. Neomezeně do všech sítí a 1.5GB dat a to za pouhých 749,- … připadá to fakt někomu v.r. 2017 normální? A ty hovada to ještě prezentují jako super nabídku? Neuvěřitelná věc, takže tohle je fenomén, kdy už ani ten, kdo má vpodstatě monopol, není schopen lidem nabídnout nic racionálního ….

    • Třeba já, co tě zajímá: prostě si koupíš paušál za 4 koruny (hovory a SMS kamkoliv za 1.80 … T-mobile má na předplacence 3.80, jen tak pro informaci) a za 139 si k tomu koupíš balík 1.5GB (ketrý, jak ještě dneska potvrzuje i Emtéčko můžeš pořád zdarma navýšit o 1.5GB … fakticky tak dostaneš 3GB za 139) a normálně funguješ, na tom není nic moc co vymýšlet. Další nepochopitelná situace kdy Ti virtuál poskytne nepoměrně lepší podmínky než jeho matka (v tomto případě O2)