Virtuál ha-vel chystá předplacenky ve stylu BleskMobilu, ale levnější

0

V pondělí jste si jen na Cnews.cz mohli přečíst, že dalším virtuálním operátorem bude společnost ha-vel internet se svou službou ha-loo mobil. Nahlédli jsme do podmínek služby a určili meze, ve kterých se bude nový virtuál pohybovat. Hospodářské noviny dnes naše informace doplnily o konkrétnější nabídku,

Od třináctého června začneme nabízet předplacené karty našim současným i novým zákazníkům,“ potvrzuje Pavel Halfar, šéf společnosti ha-vel internet. Ha-vel bude své služby provozovat v síti T-Mobilu, ale velkoobchodní nabídka půjde přes prostředníka – GTS. Ten oznámil už v únoru, že se stane virtuálem pro firmy.

 

Služba ha-loo mobil bude předplacenkou, ale s nezvyklým poplatkem za vedení karty. Má však být pouze symbolický. HN zjistily, že minuta hovoru ve vlastní síti (mobilní i VoIP) bude stát korunu, do ostatních sítí pak dvě koruny. SMS do sítě bude za 1 Kč, do ostatních sítí za 1,30 Kč. Datový balíček je pouze jednodušší, jen 100 MB za cenu kolem stokoruny. Konkurenční BleskMobil provozovaný Telefónicou má všechny hovory za 2,50 Kč za minutu, SMS za 1,50 Kč a 100 MB dat za stovku. Velkou výhodou ha-loo mobilu je účtování po sekundách už od počátku hovoru. BleskMobil má sekundovou tarifikaci až po první provolané minutě.

TIP: Známe další virtuály (aktualizovaný seznam a spekulace)

Pavel Halfar mluví pouze o minimální marži v řádu haléřů a také o tom, že musí hned ze začátku získat co nejvíce zákazníků. To bude v záplavě virtuálů těžké. Jak se ukázalo na sousedním Slovensku, z pěti operátorů už dva skončili. Kvůli nezájmu. U nás bude virtuálů ještě více, možná i přes deset.

Oživeno: zástupce ha-vel internetu nám informace potvrdil a doplnil cenu esemesek. Bližší informace operátor zveřejní až při spuštění služeb.

Ohodnoťte tento článek!