Virtuál OpenCall vstoupil do GSM. Slibuje výhodné volání doma i do zahraničí

0

Začátkem prázdnin jsme vás jako první informovali, že novým virtuálem v sítích GSM bude OpenCall. Tento operátor doposud působil v U:fonově síti CDMA, ale až v GSM se stane opravdu atraktivním, neboť nevyžaduje zvláštní telefon. Podle původních informací chtěl OpenCall novou nabídku otevřít od 1. 9. Dle našich zdrojů se tak mělo stát v síti Vodafonu.

OpenCall spustil služby v GSM
OpenCall spustil služby v GSM

OpenCall v GSM už překvapivě funguje. Nové všeobecné obchodní podmínky jsou platné od 15. 8., takže je nabídka ještě čerstvá. Poskytovatelem sítě je DH Telecom, jenž staví vlastní velkoobchodní služby nad infrastrukturou Vodafonu, takže se naše zdroje nemýlily. Cílem OpenCallu je nabídnout levné volání doma a také do ciziny. Zatím je to jediný virtuál, který myslí na turisty a cizince, kterých je u nás podle ČSÚ asi 400 000.

 

OpenCall nabízí dva tarify. Základní Easy je zdarma, má dražší služby a méně výhodnou tarifikaci 60+1. Tarif Plus za 150 Kč na měsíc slibuje levnější volání, tarifikaci 1+1 a také lacinější datové balíčky. Služba je nabízena jako předplacenka, kredit platí šest měsíců, pokud je nižší než 50 Kč, tak jen tři měsíce. Dobíjet lze pomocí kupónů nebo přes terminály Europay, E-va, Sazka a SuperCash, přibude ještě online brána. Prvních 1000 zákazníků si může nechat SIM kartu zaslat zdarma. Přenos čísla zatím zřejmě není možný.

  OpenCall Easy OpenCall+
paušál 0 Kč 150 Kč
tarifikace 60+1 1+1
hovory v ČR 2,50 Kč 1,90 Kč
hovory ve vlastní síti 1,50 Kč 1 Kč
hovory do zahraničí od 5 Kč od 2,50 Kč
SMS v ČR 1,50 Kč 1,50 Kč
SMS do zahraničí 5 Kč 5 Kč
data – 25 MB na den 25 Kč 20 Kč
data – 150 MB na měsíc 150 Kč 100 Kč

Po OpenCallu určitě nesáhnou ti, kteří chtějí volat hlavně v rámci Česka, k tomu najdete i výhodnější virtuály. Hlavní silou je opravdu volání do zahraničí. Ve většině zemí EU lze volat na pevnou i mobil za 5 Kč (Easy) nebo 2,50 Kč (Plus). Stejná výhoda platí i pro USA, Rusko nebo Vietnam. Roaming (volání ze zahraničí) však na těchto kartách překvapivě chybí, dostupný bude až v prosinci.

Ohodnoťte tento článek!