Virtuál Voocall láká na sekundové účtování a hlavně superlevný roaming

0

Voocall v GSM od T-Mobilu

Slibovaný start virtuálního operátora provozovaného společností Canistec proběhl dnes brzy ráno. Firma známá svým VoIP voláním už dopředu rozjela na sociálních sítích agresivnější kampaň, která upozorňovala na nedostatky a vysoké ceny konkurence. Jak ale vypadají mobilní služby Voocallu (voocall.cz)?

Voocall představil své mobilní tarify
Voocall představil své mobilní tarify

Nepřekvapivě podobně jako u jiných virtuálů, kteří běží v síti T-Mobile skrz zprostředkovatele GTS Czech. V nabídce jsou čtyři levné tarify, které mají stejné sazby za volání i psaní, liší se pouze volnými jednotkami. Vyšší tarify tak mají navíc 100 volných minut do vlastní sítě a 200 MB dat. Klíčovou výhodou je sekundová (1+1) tarifikace, se kterou se na trh odvážil vstoupit zatím jen Ha-loo mobil.

  Mobilní Pohoda Mobilní Rodinka Mobilní Pohoda
s internetem
Mobilní Rodinka
s internetem
měsíční paušál 39 Kč 89 Kč 189 Kč 229 Kč
volné minuty ve vlastní síti 100 100
volání ve vlastní síti 0,59 Kč
volání do ostatních sítí 1,69 Kč
volání na pevnou 1,69 Kč
SMS ve vlastní síti 0,59 Kč
SMS do ostatních sítí 1,25 Kč
MMS 3,19 Kč
internet 200 MB 200 MB

Samotné ceny nevypadají vůbec zle. Minutová sazba do vlastní sítě činí 59 haléřů, za volání do ostatních sítí zaplatíte 1,69 Kč za minutu. Esemesky jsou v rámci sítě za 0,59 Kč, do konkurenčních za 1,25 Kč. MMS stojí vždy 3,19 Kč.

Voocall láká hlavně cestovatele, protože v rámci EU a EEA nabízí nejlevnější roaming. Za odchozí volání chce operátor jen 3,99 Kč za minutu, přičemž u velkých operátorů je tato sazba okolo 7,50 Kč. Výrazně levnější je i odchozí SMS za 1,69 Kč (u konkurence 2,20 Kč).

Nová SIM karta stojí 100 Kč, zaslání pak dalších 78 Kč. Za přenesení čísla odjinud musí každý zaplatit 300 Kč. Operátor nabízí tarify bez úvazku (nedohodnete-li se jinak) a výpovědní lhůta činí dvě měsíce.

VoIP je stále výhodnější

Voocall, to byly vždy hlavně hovory přes internet. Ty navíc operátor ještě zlevnil, protože ČTÚ snížil terminační poplatky do mobilních sítí v ČR. Pokud jste s mobilem a speciálním klientem připojení k Wi-Fi, 3G nebo LTE, můžete volat na všechny mobilní linky za 0,59 Kč za minutu. Na pevnou pak za 0,65 Kč, protože tamní spojovací poplatky jsou regulovány zvlášť a ne tak agresivně. Stejné ceny platí i pro volání ze zahraničí (roaming). U služby funguje CLIP (volaný uvidí vaše číslo) a ve spojení s GSM tarify nebude potřeba nabíjet kredit, vše půjde přes jedno vyúčtování.

 

Pokud nemáte chytrý telefon, ale rádi byste levné VoIP využívali, slouží k tomu funkce Callback. Dopředu si nadefinujete čísla, na která chcete volat. Voocall jim přidělí speciální předčíslí, jež stačí prozvonit. Operátor vám zavolá zpět a spojí vás s druhou stranou. Ta přitom normálně uvidí vaše číslo. Protože je služba složitější, je i dražší. Volání na mobil stojí 1,10 Kč za minutu a na pevnou 1,14 Kč za minutu.

Tak co na nabídku Voocallu říkáte?

Ohodnoťte tento článek!