VirtualBox 6.0 zlepšuje škálování, nepoužijete ho už ale na 32bitových systémech

Pokud hledáte bezplatné řešení pro provoz virtuálních počítačů, nenajdete mnoho lepších kandidátů. VirtualBox 6.0 lze označit jako adekvátní evoluci.

2
VirtualBox
VirtualBox

Po více než roce Oracle uvolnil VirtualBox 6.0. Číslo verze poskočilo významně kupředu, doteď jsme se potkávali s řadou 5.2. Zaslouží si novinka toto symbolické povýšení? Pořád minimálně platí, že se jedná o solidní bezplatné řešení pro provoz virtuálních počítačů.

Takto výrobce popisuje hlavní změny:

  • Bylo přidáno exportování virtuálních strojů do Oracle Cloud Infrastructure.
  • Výrazně byla zlepšena podpora škálování a jemných obrazovek. Program tyto obrazovky úspěšněji detekuje a nabízí podrobnější nastavení.
  • Uživatelské prostředí bylo přepracováno, aby bylo jednodušší, ale nabízelo více možností (např. při tvorbě nového počítače).
  • Přidán byl nový správce souborů, ze kterého můžete spravovat hostovaný souborový systém. Lze také kopírovat soubory mezi hostitelem a hostem.
  • Významně byla zlepšena podpora 3D grafiky pro hosty s Windows, podporována je emulace zařízení VMSVGA v hostech s Linuxem či Solarisem.
  • Je možné nastavit prostorový zvuk (vztahuje se k Windows 10 Build 1809).
  • Nástroj vboximg-mount lze použít pro přístup k obsahu na discích v hostech se softwarem od Applu na hostitelském zařízení.
  • Hyper-V lze používat jako záložní výkonné jádro (pouze hostitelé s Windows), čímž se vyhnete nemožnosti provozovat virtuální stroje za cenu sníženého výkonu.
VirtualBox se odhodlal k evolučním krokům v uživatelském prostředí
VirtualBox se odhodlal k evolučním krokům v uživatelském prostředí

Novinka obsahuje také řadu drobných zlepšení a oprav. Na stránce pro stažení je také uvedeno, že pokud chcete nástroj provozovat ve 32bitových systémech, obraťte se na verzi 5.2, která bude podporována až do července 2020. Nový VirtualBox si v případě zájmu stáhněte z www.virtualbox.org.

32bitoví hosté již nejsou podporování, virtuální počítače v nich ale kvůli zřejmým omezením stejně dnes provozovat nebudete
32bitoví hostitelé již nejsou podporování, virtuální počítače v nich ale kvůli zřejmým omezením stejně dnes provozovat nebudete
VirtualBox 6.0 zlepšuje škálování, nepoužijete ho už ale na 32bitových systémech
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 11 hlasů

2 KOMENTÁŘE