Virtuální realita pro všechny. Windows Holographic bude mít nízké nároky

0

Microsoft s virtuální realitou počítá, dokonce plánuje větší ofenzívu v souvislosti s nadcházející verzí Windows 10. Nový systém na trh doprovodí relativně levná zařízení, která si nasadíte na hlavu. Podobněji o tom, jak si Microsoft představuje budoucnost, se dočtete ve starším článku. Samotné zařízení na hlavu neobsahuje potřebný hardware pro vykreslení virtuální reality, spoléhat bude po vzoru ostatních na externí hardware.

Průvodce pro nastavení virtuální reality
Průvodce pro nastavení virtuální reality | Foto: Thurrott.com

Microsoft vyvíjené řešení, kdy budou sady pro zobrazení virtuální reality fungovat po připojení k počítači, nazývá Windows Holographic. Je jasné, že budeme potřebovat určitou úroveň výkonu, aby byl virtuální svět vykreslen. Díky uniklému obrázku z průvodce Windows Holographic First Run, který je obsažen v posledních testovacích vydáních Desítek, víme, jak vypadají minimální nároky:

Microsoft plánuje na prosinec akci, kde se bude virtuálně realitě a platformě Windows Holographic věnovat.
  • 4 GB operační paměti,
  • čtyřjádrový procesor, případně dvoujádrový podporující hyperthreading,
  • grafická karta podporující DirectX 12,
  • USB 3.0,
  • 1 GB volného místa na úložišti.

K tomu bude potřeba, abyste se nacházeli ve volném prostoru o rozměrech aspoň 1,5 × 2 metry. Tím se potvrzuje, že Microsoft chce prosadit virtuální realitu i v běžných domácnostech. Odpovídají tomu nízké nároky na hardware. Lépe řečeno, nejsou vůbec krvavé. Navíc se zdá, že i v některých případech, kdy nebude počítač minimálním požadavkům odpovídat, bude možné provozovat virtuální realitu aspoň omezeně.

Jak napovídá obrázek, pokud např. nebudete mít k dispozici port USB 3.0 či novější, budete pouze upozorněni na to, že zážitek patrně nebude optimální. Jak je to s dodržováním dalších požadavků, nevíme.

Zdroj: Thurrott.com | The Verge

Virtuální realita pro všechny. Windows Holographic bude mít nízké nároky

Ohodnoťte tento článek!