Virtuální touchpad na dotekové obrazovce, i to přináší W10IP build 14965

0

Testování pokračuje. Nedávno Microsoft odhalil, na co bude zaměřena další hlavní verze Windows 10. Od včera pak můžete zkoušet další zkušební sestavení. Jedná se o Windows 10 Insider Preview build 14965 a vyšel jak pro počítače, tak pro mobily zapojené ve Fast ringu. První upozornění směřuje na ty, kdo instalují jazykové balíčky.

Virtuální touchpad
Virtuální touchpad | Foto: Microsoft

Jejich vydání bylo pozdrženo, a dokud nebudou k dispozici, neměli byste toto sestavení instalovat. Předpokládám, že ani v těchto případech nebyla zahájena distribuce nového sestavení. Soudím tak podle toho, že mne Windows Update nové sestavení nenabízí, přičemž používám českou verzi Windows 10 Insider Preview. A co je nového?

  • Microsoft do systému přidal virtuální touchpad, jenž lze použít na dotekové obrazovce. Můžete s ním ovládat ukazatel myši na připojené druhé obrazovce. V kontextové nabídce hlavního panelu můžete zapnout zobrazení tlačítka pro vyvolání touchpadu.
  • Sticky Notes 1.2.9 je mnohem chytřejší, bohužel se zlepšení netýkají přebírání informací v česky psaných textech. Využijete aspoň klávesové zkratky jako Ctrl+B, které teď podporuje.
  • Dalších pár bodů se týká jiné velmi specifické funkce, a sice chytrého inkoustu. V pracovním prostředí pro Windows Ink se např. zobrazuje až šest naposledy použitých aplikací.
  • Do adresního řádku v Editoru registru se lze přepnout zkratkou Ctrl+L, jež tak doplnila zkratku Alt+D. Jsou také podporovány zkratky pro rychlý přechod do základních klíčů. Místo HKEY_LOCAL_MACHINE tak např. stačí napsat HKLM.
  • Při používání virtuálních počítačů v systému Hyper-V jsou ukládána nastavení úrovní přiblížení či oddělení. Byla opravena chyba, kdy byl na ploše prostor, ale vytvořené okno s virtuálním počítačem bylo stejně příliš malé, takže se v něm zobrazovaly posuvníky.

Dlouhé seznamy oprav, známých chyb a detailní přehled změn případně najdete na blogu Windows Experience.

Virtuální touchpad na dotekové obrazovce, i to přináší W10IP build 14965

Ohodnoťte tento článek!