ViStart vám do Windows 8 CP vrátí nabídku Start

0

Riskantní operační systém s kódovým označením Windows 8 vytlačí tradiční nabídku Start a nabídne její značně odlišnou podobu v Metru. Nový Start je v lecčem zajímavý, v jiných oblastech ho spíše obvykle proklejeme, avšak musíme se s ním naučit žít. Nebo ne? Ukážeme si pár způsobů, jak si pomoci. Pakliže vám celoobrazovková nabídka Start nevyhovuje, můžete si zpátky dosadit Start, který znáte z Windows 7. Postupně bychom vám ale stejně doporučili si na novinku raději zvykat, protože tlačítko Start se spolu s klasickou nabídkou nevrátí. A spoléhat se na třetí strany nelze donekonečna.

ViStart: funkční hned po instalaci

Námi ověřený způsob zahrnuje použití aplikace ViStart, která byla původně stvořena, abyste mohli nabídku z Windows Vista a 7 používat také ve Windows XP. Jenže nyní jejích služeb využijeme také v osmičkách. Ironie osudu?

Stáhněte si ji z oficiální stránky. Podpora Windows 8 je zatím experimentální, ale podle naší zkušenosti funkční.

Projít musíte instalací, při níž vám bude nabídnut také přidružený reklamní software, který s díky odmítněte. Vaše plocha by v Consumer Preview původně měla vypadat asi tahle:

A plovoucí tlačítko pro vyvolání nabídky Start ve stylu Metra se objevuje, když myší najedete do rohu obrazovky:

Podoba s Windows 7 je záměrná

ViStart se po instalaci ohlásí načítacím obrázkem:

Jakmile zmizí, na své původní pozici v rohu obrazovky objeví staré známé tlačítko Start:

A co teprve stará známá nabídka Start? Tak ta je také zpátky, a to ve stejné podobě, jako jste ji znali ze sedmiček nebo Visty.

Již brzy ve vašem počítači: Start8

Zajímavé řešení připravuje známá firma Stardock. Její nástroj bude ke stažení (zdarma dostupný) ještě v tomto týdnu, pokud vše půjde podle plánu. Na hlavní panel se díky němu opět vrátí staré známé tlačítko pro vyvolání Startu, avšak samotný Start bude zpracovaný úplně jinak než ve ten Windows 7. Sice se bude převelice podobat svému vzoru v Metru, navíc ale obsáhne mj. rychlý přístup ke správě napájení. Vypnout počítač s Windows 8 je totiž těžší, než byste si mohli myslet.

Pokud chcete, můžete na oficiální stránce přihlásit svou e-mailovou adresu, aby vám do schránky mohlo přijít oznámení o dostupnosti nového produktu. Ale nebojte se, my se o tom určitě také zmíníme. Start8 snad bude funkčnější než ViStart, který se zatím potýká s občasnou nefunkčností. Nás sice problémy nepostihly, ale i vzhledem k aktuální experimentální podpoře Windows 8 se nelze divit občasnému střetu s chybami.

Tip: Stahujte Start8, pokus o jinou nabídku Start pro Windows 8

Ohodnoťte tento článek!