Vistu používá méně jak 30 % strojů

0

Poměrně starý systém Windows XP patří stále mezi oblíbené kousky softwaru, neboť jej řada lidí považuje za léty ověřený, dotažený k dokonalosti třemi SP a relativně nenáročný. Pravděpodobně právě absence zkušeností stojí za menším prodejním úspěchem Windows Vista.

Dnes i po více jak dvou letech dostupnosti a Windows 7 za dveřmi nedosahuje ani 30% zastoupení na trhu. Nejpoužívanější edicí je navíc Home Premium a velkou část tedy zřejmě tvoří předinstalovaná verze, kterou si zákazníci zakoupili spolu s počítačem. Podíly ve firmách jsou pak ještě o něco nižší.

Ze stejných dat nasbíraných komunitní společností Exo.performance.networkEN monitorující asi 10 000 počítačů po celém světě (z toho čtvrtinu firemních, připojit se může každý dobrovolně), se na pozici nejpoužívanějšího prohlížeče drží Internet Explorer se svými 85 %. Z kancelářských balíků vítězí Office 2007 oblíbený zejména ve firmách s asi 35 % (2003 – 20 %), opensource OpenOffice.org nasbíral pěkných 13 %.

Zdroj: Infoworld via Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ujde, ujde, ale stejně, hledám, přes Google, zatím, když, se chci, dostat, na Free Codecs, tak do Google, zadám Free Codecs, a hned, první stránka, je, ta, http://www.free-codecs.com/ ,a s vyhledávačem, Bing, než, najdu, tuhle, Internetovou stránku, s CODECy, tak to, je, vždycky, až na druhé, stránce, tahle stránka, ale, ten SilverLight v Mapách, by mohl, být, hodně, dobrý, to by mohl, být, opravdu mazec, tedy, abych tak, řekl, prostě no!