Vivaldi 1.14 je zatím bez synchronizace. Novinek je dost, ale jsou malé

0
Vivaldi 1.14
Vertikální čtečka ve Vivaldi 1.14

Tolik slibovaná synchronizace se ve Vivaldim 1.14 (stahujte odsud) ještě neobjevila. Funkce zřejmě ještě není plně odladěná, takže zůstává jen v testovacích sestaveních. O této variantě tvůrci mluvili již dopředu, synchronizace hesel, záložek, formulářů nebo nastavení se tak pravděpodobně dostane až do ostré verze 1.15.

A co tedy přináší Vivaldi 1.14? Největší novinku u nás příliš nevyužijeme, je cílená na Asiaty. Vivaldi je prvním prohlížečem světa s funkcí vertikální čtečky. V Číně, Japonsku, Koreji nebo jiných zemích se znakovými písmy a kulturou využívající vertikální orientaci jde o vítanou funkci. Na západě používáme latinku a tady vertikální zápis udělá z webu nepřehledný cirkus.

Vivaldi se dále naučil formátovat text v poznámkách. Zapomeňte ale na pokročilý WYSIWYG editor. Prohlížeč využívá jednoduchý formát Markdown, který tučný text, kurzívu, seznamy nebo odkazy řeší pomocí hvězdiček, podtržítek, závorek apod.

Prohlížeč dále umí přeuspořádat webové panely v boční liště. Změnit lze i pořadí v seznamu vyhledávačů. Vivaldi 1.14 běží na aktualizovaném základu Chromium 64.

Ohodnoťte tento článek!