Vivaldi konečně přinesl synchronizaci prohlížeče. Vyzkoušejte novou testovací verzi

3

Je to tady. Od červencového ohlášení synchronizace si uživatelé prohlížeče Vivaldi konečně mohou vyzkoušet snadno přenést data z jednoho počítače do druhého. V aktuální testovací verzi 1.14 (odkazy ke stažení najdete na konci blogpostu) je synchronizace dostupná a tvůrci by rádi, kdybyste novinku ověřili a poskytli zpětnou vazbu.

Prohlížeč se zatím synchronizuje jen přes cloud vývojářů, ale v budoucnu bude možné zvolit i vlastní server. Prozatím budete muset zaregistrovat účet na Vivaldi.net a s ním se v prohlížeči přihlásit. Následně si zvolíte master password, kterým se data zašifrují ještě u vás na počítači. Heslo se nikam neposílá, provozovatelé si tak vaše data nemohou přečíst.

Standardně se synchronizuje vše. Zvolit ale můžete jednotlivé položky: záložky a rychlý přístup, nastavení, přihlašovací údaje k webům, vyplněné formuláře, historii, rozšíření a poznámky. Data lze na vyžádání se serverů také smazat.

TIP: Edge pro mobily získal tmavý kabátek a především synchronizuje hesla

V tuto chvíli ještě servery Vivaldiho nejspíš nejsou plně odladěné. U registrace jsem musel několik sekund čekat, posílání dat na server také není příkladně rychlé. Ale právě testování a odezva uživatelů tvůrcům pomůže ve zlepšování a také v rozhodnutí, jestli synchronizace přijde již v ostré verzi 1.14, nebo až pozdějším vydání.

PS: Ne, Vivaldi stále nemá mobilní prohlížeč, takže synchronizace probíhá jen mezi počítači.

Vivaldi konečně přinesl synchronizaci prohlížeče. Vyzkoušejte novou testovací verzi

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Kdyz mam Vivaldi na dvou strojich a do budoucna bych chtel synchronizovat, musim si zvolit jeden stroj jako zaklad a ten pak odzrcadlit na druhy nebo je mozne spojit to a odsynchronizovat na ten druhy, co tam jeste neni?