Za lepší přehlednost. Vivaldi 2.3 automaticky seskupuje otevírané stránky

Co je nového v alternativním prohlížeči cíleném na náročné uživatele a uživatelky? Zřejmě největší novinku představuje automatické seskupování panelů.

4

Vy, kdo fandíte duchovnímu nástupci staré a maximálně vybavené Opery, zbystřete. Jon von Tetzchner včera oznámil dokončení Vivaldiho 2.3. Hlavní přídavek se soustředí na seskupování panelů, které prohlížeč už podporoval, ale pouze manuálně přetažením jednoho panelu na druhý. Tentokrát k seskupování dochází automaticky při otevření odkazu na stránce.

Nově otevřená stránka se tedy seskupí s odkazující. Ušetříte místo v liště s panely, případně si zpřehledníte prohlížení. Pokud vám chování nevyhovuje, funkci si detailně nastavíte, případně zcela vypnete, jak je ve Vivaldim dobrým zvykem. Seskupování panelů jeden čas nabízela také Opera jako protiváhu mj. pro Panoramu, což byla krajová funkce Firefoxu pro správu skupin panelů. Mainstreamové prohlížeče na seskupování rezignovaly.

Tip: Vivaldi 2.0 se konečně naučil synchronizovat nastavení

Ve Vivaldim můžete rovněž ovlivnit, co uvidíte v našeptávači adresního řádku. Při interakci se v prostoru pod řádkem mohou nově zobrazovat též nejnavštěvovanější stránky. Pro přehlednější orientaci v pořízených snímcích stránek Vivaldi mění schéma pro názvy souborů, ale opět platí, že prohlížeč vás nechá si schéma snadno nastavit dle vlastních potřeb.

Vivaldi 2.3 staví na Chromiu 72. Kromě vyjmenovaných hlavních novinek v něm najdete ještě ukládání stránek do formátu MHTML. Dále se na seznamu změn vesměs nachází jen vyřešené chyby. Prohlížeč je mladý, ale čas utíká – setkáváme se s ním již přes čtyři roky. První veřejná testovací verze vyšla 27. ledna 2015. Pokud máte zájem, stáhněte si ho z oficiální stránky na adrese vivaldi.com.

Za lepší přehlednost. Vivaldi 2.3 automaticky seskupuje otevírané stránky
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.85%) 13 hlasů

4 KOMENTÁŘE

   • Tam bude někde potíž s těmi jejich mechanismy ochrany (DRM). Možná to není úmyslné blokování ostatních prohlížečů (jinak by teoreticky stačila jen změna UA). Mají s tím problémy i další prohlížeče založené na Chromiu (které nejsou přímo Chrome) — Opera, Brave a další.
    Největší potíž je samozřejmě v tom, že každý, kdo by byl schopný z řad komunity zjistit, kde je skutečně zakopaný pes, nemá předplatné HBO Go. 😀
    Ať už kvůli geoblockingu nebo penězům.