Přesunujte tlačítka dle libosti. Vivaldi 2.4 přidává i uživatelské profily

Po těchto možnostech přizpůsobení mnozí volali. Pokročilý prohlížeč totiž dosud neumožňoval přesouvat tlačítka na nástrojové liště. Teď je uložíte klidně do stavového řádku. Došlo i na správu uživatelských profilů.

18

Prohlížeč pro nejpokročilejší, jak někdy bývá označován, vyšel v nové hlavní verzi. Vivaldi 2.4 přidává nové možnosti přizpůsobení, specificky se to týká nástrojové lišty. Když podržíte klávesu Shift, můžete tlačítka přesouvat. Dříve jste je maximálně odebrali. Přesouvání se vztahuje nejen ke hlavní nástroje liště, ale také ke stavovému řádku.

Vylepšení připomíná, jak je Vivaldi mladý prohlížeč. Od produktu pro nejpokročilejší byste podobné chování očekávali. Vývojový tým ale musí prioritizovat a na některé funkce se dostává až poměrně pozdě. Nelze ale odebrat nebo volně přesouvat všechna tlačítka, např. novou nabídku pro správu profilů si na nástrojové liště musíte nechat (v původní pozici). Tlačítka nicméně lze přesunout i z nástrojové lišty do stavového řádku a obráceně.

Správa uživatelských profilů a další novinky

Podobně jako ve Chromu či jiných prohlížečích se můžete přepínat mezi uživatelskými profily, nechybí ani účet pro hosty a hostky, kteří mohou váš počítač použít. Profil hosta nedědí nastavení výchozího účtu, takže se načítá ve výchozí konfiguraci. Kupodivu účet zobrazený v nabídce nepřebírá jméno účtu pro synchronizaci uživatelských dat. Každý uživatelský účet ovšem používá vlastní nastavení, doplňky, záložky apod.

Lépe se vám bude pracovat i se záložkami. Do záložek uložíte i více označených panelů najednou. Když tak učiníte, uloží se do složky, takže je pak snadno najdete. Rychlou nabídku dostupnou pod klávesou F2 využijete při výpočtech, stala se z ní rovněž jednoduchá kalkulačka. Je to jedna z jejích více funkcí. Stávalo se vám, že jste při přetahování panelů vytvořili skupinu omylem? Teď si nastavíte prodlevu potřebnou k vytvoření skupiny, takže když ji prodloužíte, spíše se vyhnete omylům.

Skupiny lze také přejmenovávat poklepáním. Drobných vylepšení byste v prohlížeči našli nepočítaně, v případě zájmu si projděte celý seznam změn. Koho Vivaldi zaujal, stáhne si ho z oficiální stránky vivaldi.com.

Přesunujte tlačítka dle libosti. Vivaldi 2.4 přidává i uživatelské profily
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (52.59%) 27 hlasů

18 KOMENTÁŘE

      • No vidíš, tak to konečně chápu. A já jsem si doteď myslel že když někdo píše kam vleze „uživatele a uživatelky“ tak je to zpitomělý komunista (soudruzi a soudružky) a on je to normální debil. Napsat „hostky“ nikdo jiný napsat nemůže totiž 😂 A nebo je to ještě jinak a byl to takový vtipný žert woe …. což vyjde po té dlouhé době nastejno jako se stokrát omlety vtip stane nudnym a jeho vypravěč trapným 🤧

    • No však počkej, už dneska armáda gender idiotů mluví o padesáti šesti pohlavích a zatím se tomu jen smějeme … počkej za pár let a vzpomeň si jak tenhle trotl na relativně seriózním serveru exceloval a taky mu to připadalo vtipné ….