Vivaldi 3.1 v sobě schovává jednoduchý textový procesor pro poznámky

V tomhle procesoru už pár odstavců napíšete.

0

Alternativní prohlížeč Vivaldi si jede svou a příliš se neohlíží na trendy. Před pár dny vydaná verze 3.1 rozvíjí integrovaný poznámkovník. Podobné funkce prohlížeče typicky přenechávají doplňkům, Vivaldi se ale na řešení třetích stran nespoléhá a taví jednoduchý poznámkový blok ve funkčně bohatší produkt.

Jestliže už dříve podporoval syntax značkovacího jazyka Markdown, teď vizuální styl poznámek ovlivníte pomocí prvků uživatelského prostředí. Poznámkovník tak už spíše připomíná klasický textový procesor, zvlášť když prostor pro psaní rozšíříte na celé okno. Počítá i napsaná slova, podporuje obrázkové přílohy apod. Poznámky najdete také v novém listu, vztahuje se na ně synchronizace uživatelského obsahu.

Textový procesor navíc můžete přepnout do celého okna Zdroj: Petr Urban / Cnews

Noříme se do hlavní nabídky

Další novinku ve Vivaldim 3.1 představují přizpůsobitelné nabídky. Technicky je to jedna nabídka, a to ta hlavní. V praxi to vypadá tak, že své oblíbené příkazy v rámci hlavní nabídky rozmístíte, aby vám rozložení vyhovovalo. Příkazy utopené hluboko ve struktuře např. přesunete přímo do kořenové složky. Přidáte sem i příkazy, které se v hlavní nabídce standardně nevyskytují.

Pod kapotou se ladilo, podle tvůrčího týmu Vivaldi rychleji startuje, ale také lépe zvládá situace, kdy je otevřeno mnoho stránek. Prohlížeč si v případě zájmu stáhněte z oficiálního webu vivaldi.com.

Používáte integrovaný poznámkovník ve Vivaldim?

Zdroj: blog Vivaldi

Vivaldi 3.1 v sobě schovává jednoduchý textový procesor pro poznámky
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlasů