Dejte si pauzu od práce ve Vivaldim 3.3. Zavádí i „klikací“ adresy v adresním řádku

2

Na jaře se prohlížeč pro náročné přidal k těm, které v základní výbavě poskytují ochranu proti sledování na internetu. Aby potvrdil svou alternativní povahu, nabídl poměrně funkční textový editor, jenž rozumí jazyku Markdown. Teď nastupuje Vivaldi 3.3. Co přináší nového?

Části adresy URL v adresním řádku jsou „klikací“. To znamená, že můžete klepnutím přejít na např. ze článku rovnou na hlavní stránku webu nebo do dané kategorie. Musíte u toho držet klávesu Ctrl. Není to vyloženě nový nápad, aktuálně ale podobný styl navigace žádný běžný prohlížeč nenabízí. Nejvíce se hodí pro hierarchicky strukturované adresy URL.

Cnews FM: Jak přežít koronakrizi? Vybudujte si zdravé návyky

Hlavní novinka jde na ruku situaci vzniklé v tomto roce, kdy řadu pracovníků a pracovnic vyhnal z kanceláří na tzv. home office. Tvůrčí tým má starost o to, že si lidé nedokáží jasně rozčlenit den a dávat si od práce pauzu. Chce jim to usnadnit a do Vivaldiho přidává přestávkový režim. Vyvoláte ho tlačítkem na levé straně stavového řádku (či zkratkou Ctrl+.) a nedělá nic jiného, než že skryje obsah webů a ztlumí případná přehrávaná multimédia.

Po návratu se obsah obnoví včetně přehrávání multimédií. Tento režim se může hodit také v případech, kdy vás někdo vyruší od práce a vy mu/jí nechcete ukázat obsah svého prohlížeče. Dále se změnil výchozí motiv vzhledu listů (karet, panelů apod.) a oken v režimu soukromého prohlížení. Ve Windows jsou modro-fialové a Vivaldi se tak snaží výrazně odlišit soukromé prohlížení od běžné relace. Miniatury v Rychlém přístupu pak přetáhnete do složky. Můžete i blokovat celé stránky.

Zdroje: blog Vivaldi

Dejte si pauzu od práce ve Vivaldim 3.3. Zavádí i „klikací“ adresy v adresním řádku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

2 KOMENTÁŘE

  1. Klikací URL je geniální vychytávka, ani nevím, kolikrát jsem ručně umazával „ocas“. Opustil jsem Firefox i Chrome, na práci Vivaldi, na atomový stroj Edge (je plynulý i s náročnějšími weby, jako Google Analytics)