Chybí vám periodická obnova stránek? Vivaldi vás potěší

2

V posledním vývojovém sestavení prohlížeče pro ty nejnáročnější se objevila malá, ale pro svou cílovou skupinu příjemná novinka. Vivaldi vám umožní, aby se stránka periodicky obnovovala. Taková funkce může působit jako přežitek, protože moderní weby by se typicky měly zvládnout částečně obnovovat samy bez „tvrdého“ znovunačtení v prohlížeči.

Jenže ne vždycky tomu tak je a některé stránky vám nový obsah ukáží až po plnohodnotné obnově. Automatická obnova se hodí např. pro aukce, zastaralé webmaily apod. Proběhne po jedné, dvou, pěti, deseti nebo třiceti minutách. Pomocí rychlých příkazů (F2) můžete pokynem Periodic Reload nastavit vlastní interval v sekundách s tím, že minimem je 60 sekund. Průběh odpočtu signalizuje tenká čárka pod názvem listu.

Vývojový tým do Vivaldiho přidal ještě jednu funkci. Při snímání stránky můžete pořízené foto uložit přímo jako novou poznámku. Tuto možnost si vyberete v nabídce pro snímání ještě před pořízením snímku. Pokud si chcete novinky hned zkusit, stáhněte si vývojové sestavení 2056.19 či novější. V opačném případě budete muset aspoň pár týdnů počkat, než se stanou součástí finální verze produktu.

Periodická obnova se někdy hodí Zdroj: Petr Urban / Cnews

Zdroj: blog Vivaldi

Chybí vám periodická obnova stránek? Vivaldi vás potěší
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

2 KOMENTÁŘE