Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování

2
Vivaldi 1.12

Sám zakladatel Opery a Vivaldiho Jon von Tetzchner na firemním blogu píše, že ví, jak lidé chtějí do prohlížeče integrovat e-mailový klient a synchronizaci, ale vývoj těchto velkých funkcí ještě nebyl dokončen. Pracuje se na tom, fanoušci musejí být trpěliví. Dnes ráno vydaný Vivaldi ve verzi 1.12 tak obsahuje jen opravy chyb a tři užitečné (byť menší) novinky.

Tou první je vylepšený prohlížeč obrázků. Pokud na ně kliknete pravým tlačítkem, v kontextové nabídce je nová položka Vlastnosti obrázku. Díky ní pak uvidíte metadata (EXIF…) fotografií. Vivaldi ukáže název foťáku, expoziční čas, clonu, ISO, ohniskovou vzdálenost a RGB histogram. Nechybí ani datum pořízení nebo software použitý pro post-processing.

Upraven byl též panel správce stahování. V něm uvidíte celý název souboru, rychlost stahování, URL, datum i cílovou složku pro uložení souboru. Poslední novinkou je funkce Omezení sytost barvy zdůraznění, kterou najdete v nabídce Nastavení | Vzhled. Barva zdůraznění je to, co vám obarví záložky a hlavní panel podle vzhledu navštívené stránky. Dosud byly některé barvy hodně křiklavé, omezením sytosti je můžete zkrotit.

Vivaldi 1.12 pro Windows, macOS a Linux si můžete stáhnout odsud.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE