VivaLnk nabízí digitální „tetování“, které odemkne telefon místo hesla

0

Výzkumná skupina ATAP spadající pod Google před rokem ukázala technologii Digital Tattoo, díky které můžete bezpracně (ale zároveň bezpečně) odemknout svůj smartphone. Podle speciálního tetování na zápěstí telefon pozná, že jste to vy, a proto nebude potřebovat ověření PINem nebo gestem.

VivaLnk Digital Tattoo
VivaLnk Digital Tattoo

Od loňských testů se tetování dostalo už i do komerčního nasazení, zvláštní balíček prodává VivaLnk, a to za 10 amerických dolarů. Jak už vás jistě napadlo, ve skutečnosti nejde o trvalou kérku, ale jen tenkou náplast (160 µm) o velikosti mince (průměr 24 mm) s integrovaným NFC.

Zatím funguje jen s telefonem Moto X (skupina ATAP vznikla v Motorole), který v sobě obsahuje funkci NFC Unlock. Mobil musíte k tetování přiložit z maximálně centimetrové vzdálenosti. To ale není největší problém. Tím je cena a použitelnost. Digital Tattoo vydrží nanejvýš pět dní, pak jej musíte strhnout a nalepit nové. V balení za 10 dolarů je 10 štítků. Přinejlepším tak máte zásobu na měsíc a půl.

 

To už spíš věříme NFC prstenům, které by mohly zastat stejnou funkci, a vydržely by trvale. Navíc bude nově možné telefon či tablet odemykat i pomocí hlasu, chytrých hodinek nebo jiného příslušenství.

via Android Authority

Ohodnoťte tento článek!