Vivo Xshot nadchne fotografy. Má OIS, supersvětelný objektiv a LED i vepředu

0

Málo známá čínská společnost Vivo představila našlapaný smartphone, který cílí hlavně na fotografy. Její Xshot – alespoň na papíře – slibuje výborné fotky z předního i zadního modulu.

Ten zadní je stabilizovaný, využívá 13Mpx snímač od Sony a dostal zatím nejsvětelnější mobilní objektiv F1.8. V horších světelných podmínkách tedy zachytí více fotonů a snímek bude méně zašuměný, ostřejší a barevnější. Nechybí ani duální LED, která pomůže v temnějších interiérech. Video v rozlišení 4K nás už u vlajkové lodi nepřekvapí.

Vivo Xshot
Vivo Xshot

Překvapením je ovšem přední foťák. Ten má nadstandardní rozlišení 8 Mpx a i vedle něj se nachází přisvětlovací dioda. Autoportrétům to hodně pomůže. Xshot má na boku dokonce spoušť s namáčknutím, tu už u mobilů příliš nepotkáváme.

 

Ani v ostatních ohledech není nové Vivo žádné ořezávátko. Má 5,2″ FullHD displej, 2600mAh akumulátor, slot pro microSD karty a běží na něm Android 4.4. Do prodeje půjdou dvě verze lišící se hardwarem. Dražší za v přepočtu 560 dolarů (13 500 Kč s DPH) nabídne rychlé čtyřjádro Snapdragon 801, 3 GB RAM a 32GB úložiště. Levnější model za 480 dolarů (11 500 Kč s DPH) bude mít „jen“ Snapdragon 800, 2 GB RAM a 16GB úložiště. Oba Xshoty jsou ale zatím určeny jen pro čínský trh a o mezinárodní distribuci zatím firma mlčí.

Zdroj: DPreview

Ohodnoťte tento článek!