Vizuální překladač Googlu už rozumí i češtině a slovenštině. Ideální parťák na dovolenou

0

Loni v květnu Google koupil tvůrci šikovného překladače Word Lens, který uměl přeložit text tak, že jste na něj namířili foťákem v mobilu a na displeji se místo původního nápisu zobrazil přeložený. Stejnou technologii letos vložil do své mobilní aplikace Překladač, avšak jen v sedmi světových jazycích. Teď přidal dalších dvacet, mezi nimi i češtinu a slovenštinu.

Užitečný nástroj je přitom v pozadí opravdu komplikovaný. Nejdříve musí Google text převést do digitální podoby pomocí OCR, pak text přeloží, na podkladu původní text odstraní a nahradí jej novým tak, aby zabral přibližně stejně prostoru. Aplikace funguje na principu virtuální reality, takže se obraz neustále překresluje a mění se jeho perspektiva s tím, jak točíte mobilem.

Vizuální překladač Googlu nahradí původní text novým
Vizuální překladač Googlu nahradí původní text novým

Nejlepší na tom je, že vizuální překlad funguje i bez připojení k internetu. OCR engine i slovníky jsou dostupné offline. To se bude hodit v zahraničí, kde je drahý datový roaming a kde zároveň neznáte místní jazyk. Aktualizace Překladače by měla v následujících dnech dorazit na Android i iOS.

 

Podporované jazyky

  • původně: angličtina, francouzština, italština, němčina, portugalština, ruština, španělština
  • nově: bulharština, čeština, dánština, filipínština, finština, hindština (jen z angličtiny), chorvatština, indonézština, katalánština, litevština, maďarština, nizozemština, norština, polština, rumunština, slovenština, švédština, thajština (jen z angličtiny), turečtina, ukrajinština

Zdroj: Google ČR, Google

Ohodnoťte tento článek!