Vlak pro Youtubery? České dráhy cílí na děti a chystají pětihodinovou jízdu po Česku

4
ČD, České dráhy, Youtube

České dráhy hodlají 25. listopadu vypravit speciální vlak. Bude určený pro Youtubery a jejich fanoušky. ČD lákají na setkání s deseti českými Youtubery a blíže nespecifikovaný program.

Půjde o okružní jízdu, která začne v Praze v Holešovicích, kam se po pěti hodinách vlak zase vrátí. Kudy ale vlak pojede je tajné a zastávky pro cestující prý žádné nebudou. Zatím nejsou zveřejněny ani ceny, jízdenky mají jít do prodeje ve více vlnách.

České dráhy by prostřednictvím Youtuberů chtěly nalákat pro cestování vlakem i mladou generaci. Akce je určená pro děti nejen svým zaměřením, ale také bezpečností vozů Railjet, u kterých nepůjde otevřít dveře mimo zastávku ani v případě zastavení vlaku.

ČD, České dráhy, Youtube

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

 1. Tak je hezky, ze CD vymysli takoveto (zenske prirozeni) + oviny. Jenze kdyz se pak zeptam, proc ma rychlik za sebou pouhe tri vagony (1×1. trida + 2x2trida), tak dostanu odpoved, ze vagony nejsou. Neuveritelny, i 20 let po revoluci si soicialisticka organizace dela z lidi blazny.

  • Neférový přístup a past na méně informované cestující jsou také ceny jízdenek koupené na přepážce a online (Včasná jízdenka). Včasná jízdenka prý jde na přepážce koupit den předem, ale mě se to nepodařilo, pokladní kroutila hlavou, že o ničem takovém neví, a prý prodá jen o 40-50% dražší běžnou jízdenku. Online jde koupit Včasná jízdenka i bezprostředně před odjezdem, jenom musí člověk mít přístup k Internetu. Účel celých těchto Včasných jízdenek spočívá v tom, aby se zavřela pusa stěžovatelům, že jsou ČD drahé, ale aby si je lidi moc nekupovali a ČD na tom tolik netratili.

   Další pastí je nutnost rozdělovat cestu na dvě jízdenky aby se mohla využít zmíněná Včasná jízdenka, která se může koupit jen mezi vybranými městy. Jestli totiž nastupuji o zastávku vedle, je mi naúčtována běžná jízdenka na celou trasu. Musím si sám koupit běžnou jízdenku do města, odkud se dá jezdit na Včasnou jízdenkou, a pak si koupit levnější Včasnou jízdenku do cílové stanice. Přijde vám v pořádku aby musel cestující absolvovat tuhle překážkářskou dráhu k dosažení konkurenceschopné ceny? ČD by měli propustit mrtvou váhu, hlavně odboráře, a sjednotit a zjednodušit ceny.

   • Pres internet je to tak, aspon teda co jezdim ja, ze 10 dni predem je sleva na vcasnou 30%, do 3 dnu predem 20% a do hodiny pred odjezdem vlaku 10%.
    Jinak je to presne jak pises, proto jsem se naucil jezdit s aplikaci Muj Vlak a kupuju to pres net.

  • Máš tam chybku pane kolego. V závorce mělo být uvedeno „5. pád – oslovujeme,voláme – ženského přirození“, jinak by to slovo nedávalo smysl 😀 K článku nic, protože slovo Youtuber ve mě vyvolává nauseu a při představě že se názory a videa těchto z devadesáti procent totálních zhovadilců za vydatné propagandy ČD dostávají k dětem bych to hodnotil jako trestný čin za tiché podpory státu …