Tato mapa vám ukáže polohu všech vlaků i jejich zpoždění

0

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) již od roku 2012 provozuje mapku, na které lze v reálném čase sledovat polohu všech vlaků v Česku. Jednoduchá grafika ukáže všechny stanice, tratě a barevná kolečka pak prozradí zpoždění i směr jízdy. V ideálním případě by všechna měla být modrá (náskok) nebo zelená (zpoždění do 5 minut), kvůli nehodám nebo nepřízním počasí ale puntíky mohou jít do červena, což značí hodinové či delší časovou ztrátu.

Pokud na puntík kliknete, uvidíte detailnější informace včetně označení vlaku, dopravce, výchozí a cílové stanice. Nechybí ani užitečné filtry, díky nimž si můžete vybrat různé kategorie osobních vlaků, jednotlivé dopravce i míru zpoždění. A pokud hledáte svůj spoj, můžete jej podle vyhledat podle jména/čísla vlaku. Rozkliknout si můžete také jednotlivá nádraží, pak uvidíte nejbližší příjezdy a odjezdy.

Mapa je dostupná na „sexy adrese“ provoz.szdc.cz/grappnv a je aktualizována každých deset sekund. Mapka dobře funguje i na mobilu, jen menu je poněkud drobné.

TIP: Tuhle mapu budou milovat všichni fanoušci vlaků

Tato mapa vám ukáže polohu všech vlaků i jejich zpoždění
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.14%) 14 hlasů