Vlastní hudbu na Google Play Music už konečně nahrajete i přes prohlížeč

0

Google včera uvedl nový způsob, jak nahrát vlastní audiosoubory do služby Play Music. Jediným řešením byla doteď instalace speciální synchronizační aplikace Music Manager. Teď už můžete svou muziku poslat do cloudu i přes prohlížeč. Bohužel jen přes Chrome, do kterého musíte nainstalovat zvláštní doplněk.

Ten najdete zde v laboratoři. První položku Hudba Google Play pro Chrome musíte přepnout do polohy Zapnuto. Průvodce vás pak provede instalací doplňku. Až budete hotovi, kliknete na tlačítko Přidat hudbu. Spustí se další průvodce, pomocí něhož budete moci nahrát na web soubory z knihovny Windows nebo iTunes, případně z libovolných složek.

Pod ozubeným kolečkem se schovává i nabídka pro upload hudby po jednotlivých souborech, klidně i přetažením z plochy do okna prohlížeče. Google ale vůbec nezobrazuje průběh nahrávání, v levém panelu uvidíte, že se něco hýbe, ale co přesně a jak dlouho to bude trvat, nezjistíte.

Další z funkcí doplňku je speciální minipřehrávač na ploše. V malém okénku uvidíte přebal alba, název skladby a několik tlačítek. Přehrávač otevřete tak, že na webu Play Musicu kliknete v pravém dolním rohu na tlačítko se šipkou.

Google Play Music v Česku funguje od loňského října. Díky tomu můžete nakupovat hudbu v MP3, případně si předplácet měsíční přístup k celému streamingovému katalogu. Součástí služby je také bezplatný prostor pro 20 000 vlastních skladeb, které se chovají jako nakoupené. Synchronizují se napříč zařízeními, takže je můžete poslouchat na počítači, na mobilu s Androidem či na iPadu.

Ohodnoťte tento článek!