Vlastní internetovou a mobilní televizi nabídne i Digi CZ. Spustí ji za dva týdny

0

Dalším, kdo spustí vlastní televizi vysílanou přes internet, bude společnost Digi CZ. Ta po „Rumunech“ převzala satelitní platformu Digi TV a přejmenovala ji na Nová Digi TV. Nově zákazníkům dá na výběr, jakým způsobem chtějí televizi sledovat. Programová nabídka internetového vysílání má kopírovat satelit, na internetu ale bude více HD kanálů (na konci září 40).

Digi CZ spustí vlastní internetovou televizi
Digi CZ spustí vlastní internetovou televizi

Internetovou televizi bude možné za jeden poplatek sledovat na čtyřech zařízeních. Jedním bude vždy stolní set-top box, další tři pak mohou být smartphony nebo tablety s Androidem či iOS. Půjde přikoupit druhý STB k televizoru. Mobilní televizi nebude objednat zvlášť bez set-top boxu.

Digi CZ zatím nevpustí televizi na počítače, protože se bojí pirátství. „Sledování služby zatím nebude možné na PC a to z důvodu ochrany zejména exkluzivního sportovního obsahu,“ říká firma v tiskové zprávě. Digi CZ láká hlavně na fotbal, má totiž práva na vysílání anglické Premiere League až do sezóny 2018/19 a španělské La Ligy do 2017/18.

Zákazníci internetové televize Nová Digi TV budou mít vedle běžného sledování pořadů v reálném čase k dispozici i všechny výhody, které moderní internetová televize nabízí – přehrání pořadu od začátku, archiv, tj. sledování pořadů až několik dní zpětně, posun v čase či pozastavení pořadu nebo nahrávání pořadů. Další nadstavbové služby a funkce budou postupně přibývat,“ uvádí Digi CZ.

Internetová televize se rozjede již 1. září. Zájemci se mohou do konce srpna předregistrovat a dostanou za to zdarma balíčky Sport, nebo Extra na dva měsíce. Firma zatím tají cenu televize. Oproti satelitu se prý nebude příliš lišit. Při startu bude lákat na akční slevy a cenové zvýhodnění dostanou i ti, kteří od Digi CZ mají i internet (přeprodej xDSL od Cetinu).

Zdroj: Digi CZ

Ohodnoťte tento článek!