Vlastník T-Mobilu koupil GTS. Z výhod budou těžit oba operátoři

0

Deutsche Telekom je nakonec opravdu tím, kdo koupí GTS Central Europe. Německá společnost, která po celém světě provozuje mobilní a pevné služby pod značkou T-Mobile, oznámila akvizici v hodnotě 546 milionů eur (necelých 15 mld. korun), která ji na středoevropském trhu pomůže upevnit pozici.

O GTS byl zájem z důvodu silné infrastruktury. Společnost mimo Česka působí i na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Polsku. Vybudovala 26 000 km optických spojů, má 14 datacenter, připojila 38 000 firem nebo úřadů a poskytuje všechny myslitelné hlasové, datové a internetové služby. Přitom hospodaří se ziskem (loni 87 milionů eur).

 

Pokud obchod schválí regulační úřady, Deutche Telekom koupí od kapitálových skupin Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital a M/C Partners, které v současnosti GTS CE vlastní, všechny pobočky s výjimkou slovenské. Ta zůstane původním majitelům. Na Slovensku už Deutche Telekom provozuje (a z větší části vlastní) operátora Slovak Telekom, který vlastní pevnou i mobilní infrastrukturu má. Slovak Telekom „zdědil“ všechny pevné sítě po dřívějším státním operátorovi podobně, jako u nás Telefónica pohltila Český Telekom.

Tato akvizice posiluje naši schopnost poskytovat inovativní celoevropské přeshraniční telekomunikační služby. Naše stávající lokální společnosti v České republice a Polsku, které se zatím zaměřují primárně na mobilní služby, budou profitovat zejména z dodatečné fixní infrastruktury. Také proto GTS představuje ideální přírůstek do našeho portfolia,“ komentovala akvizici Claudia Nemat, členka představenstva pro Evropu a technologie Deutsche Telekomu.

Zajímavostí také je, že nový majitel bude mít v Česku kontrolu na největší mobilní sítí, tak i nejvyužívanější virtuální sítí, kterou provozuje GTS. Ta je základem pro virtuály jako Air Telecom, GoMobil, Odorik, Ha-loo mobil Voocall, Mobil 21, 99mobilem Netbox Mobil a další.

Zdroj: T-Mobile

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. nato ze je Tegra spise raritou tak je jeji poskoceni o 29% docela zajimavou cifrou, jsem docela zvedav co to udela pristi rok s ciframa, pac Tegra jde do prodeje v odlehcene verzi do levnejsich kousku, a bude tu i SHIELD kde budou zrejme luxusni marze 🙂

 2. Myslím si, že ARM do desktopu reálně neproleze. Jednoduše – ARM nebude mít výkon desktop táhnout.

  Docela by mě zajímalo, jak dlouho se kompiluje třeba PHP na RPi v porovnání například s N455 Atomem (jednojádro 1,66GHz, HT, údajně výkonově jako 1GHz Celeron). Na Atomu to je na 39 minut.

  Podle mě prostě nemá ARM výkon na to, aby utáhnul dnešní nenažranej SW. A ne každej se spokojí s „chmatam na to packama a vystačim si s nabídkou programů“.

  Tedy desktop nikdy, ale podobný zvrhlosti jako „22“ tablet se stojánkem, klávesnicí, HDD apod.“ určitě přijdou. Vlastně se divim, že ještě nejsou…

 3. nezveda, jen říkám proč je Nexus levný. Z ceny Nexusu nelze nijak vyvodit cenu samotné Tegry. Nvidia nepotřebuje jine než obykle marže, protože má standartně na všechny své produkty nadprůměrné marže.

 4. no nevím, podle mne je ARM novej článek, tedy nástupce Desktop CPU… a jediný kdo se pokoušel s tím něco dělat byl a je AMD a jejich APU… a nVida s Tegrou … Problém je ten, že AMD se vezlo na základech Desktop architektury a nVidia zase od GK architektury. Tady je krásně vidět, jak INTEL vyčkával a asi bude právě poslední… i když to dle této pochybné statistiky z roku 2012 vidíme jinak. Fakt věříte, že v tuhle chvíli je INTEL první, o tom pochybuji… 

  ARM začlo s tím co mu nabízela současnost , tedy technologie a výsledek vydíme ve SmartPhone. Je jen otázka, kdy se to zlomí a bude to jako PC a popravdě, na to koukání a brouzdání a dokumenty je PC zbytečně velké ve všem…

  Je to jak s HDD, které mají taky padla, prostě ho nahradí SSD. Tohle je stejný plácání se s doháněním tloušťky a atd. u HDD proti SSD. Jen narážím na článek o jakémsi 1,5TB disku, který za cenu zvýšení kapacity a udržení si pomyslné tloušťky ubere na destičce, a co pak? Pak si řeknou a dost, je tu SSD a má vše co potřebujeme zminimalizovat. 

  A to je ARM, ten také zminimalizoval CPU tak, aby vyhovělo těm nejběžnějším uživatelským požadavkům 🙂