VLC media player bude ve Windows Store v pondělí. Neporadí si s titulky

0

Čekání na pořádný multimediální přehrávač pro Windows 8, jenž bude navíc zdarma, je nekonečné. Na konci ledna jsme si mysleli, že jsme s VLC media playerem ve finále. Problémy s certifikací vydání o něco opět odložily. Teď tu máme nový termín. Autor programu potvrdil, že VLC media player se ve Windows Store objeví v pondělí. Projekt bude dokončen se zhruba ročním zpožděním oproti prvním optimistickým plánům.

Vývojáři plánují i edici pro Windows Phone. První verze dokonalé nebývají a bohužel to bude platit i pro očekávaný multimediální přehrávač. Především si neporadí s titulky. Což ho, obávám se, degraduje na úroveň podprůměrného přehrávače pro Windows 8. Jestli si na titulky skutečně budeme muset počkat, si snad už ověříme sami v blízké době. Aspoň budeme moct přehrávat multimédia z externích úložišť, streamovat obsah z internetu nebo přehrávat při zobrazení více aplikací vedle sebe.

 

Autoři se hodně zaměřili na knihovnu multimédií. Budeme i hodnotit jednotlivé skladby atp. Když už nic jiného, potěší podpora formátů FLAC a především MKV. Některá z příchozích verzí přinese řazení videí podle abecedy, podporu vlastních zvukových stop nebo algoritmus, jenž vyhodnotí, který soubory patří seriálu, hudbě nebo filmu.

via Neowin | Microsoft News

Ohodnoťte tento článek!