VLC prověřuje, jak proniknout na Windows 8. A slaví jednu miliardu stažení

0

Oznámit tak přelomovou novinku, například že nová Windows nepřehrají film na DVD, se neobejde bez vlny negativních reakcí. Microsoft se tentokrát rozhodl přenechat situaci na bedrech třetích stran. (Pakliže díky tomu budou Windows levnější, budiž! Nebo ne?) A třetí strany již reagují. A jejich nabídka bude pro mnohé z nás naprosto dostačující. Microsoft sám sice nabízí možnost dokoupit Windows Media Center, čímž vás elegantně a nenápadně rovnou donutí k upgradu na Windows 8 Pro. Pokud si ale chcete prostě jen občas pustit film, bude vám stačit například VLC media player. Tento legendární přehrávač s otevřeným zdrojovým kódem se opět hlásí o slovo.

 

Vzhledem k tomu, že se projektů účastní de factou pouze hromada dobrovolníků, je prý obtížné něco plánovat. VLC samozřejmě již v těchto dnech bez problémů běží v desktopovém režimu. Jiná situace panuje v Metru. Běhové prostředí WinRT je prý natolik omezené, že v něm vývojáři v podstatě nebudou schopní komplexní přehrávač stvořit. Respektive by k tomu potřebovali hodně zdrojů a času, protože by je čekalo enormní množství práce. Vývojový tým dále poukazuje na to, že prohlížeče mohou běžet ve zvláštním režimu. Nemusí si vystačit pouze s WinRT, ale zasahují do desktopu.

Jiné aplikace ale prý toto dělat nesmí. Microsoft má ovšem dobrý důvod, proč toto pravidlo zavedl. Teď něco pozitivnějšího. Ve středu přehrávač překročil úctyhodnou hranici. Jedna miliarda stažení není něco, čím by se mohl chlubit každý. Počítadlo bylo spuštěno v roce 2005, do uvedeného čísla se započítávají stažení pro všechny platformy. Projekt sám je o něco starší, takže reálný počet stažení bude patrně ještě vyšší. Navíc nesmíme zapomínat na všechny alternativní sosací servery, odkud si můžete VLC media player stáhnout také.

Jedna miliarda stažení VCL media player

Zdroj: Neowin 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!