Vodafone 945: druhý a lepší Android na cestě

0

Větší a anvíc kapacitní displej, 5Mpx foťák s LED přisvícením a konečně také EDGE, takto bude vypadat nástupce nejlevnějšího Androidu na trhu. Vodafonu 845 bylo vytýkáno několik neduhů, vzhledem k ceně byly ale ospravedlnitelné. O stovku vyšší model 945 se z některých poučil, byť přesné specifikace neznáme.

Vodafone opět branduje telefon firmy Huawei, dokonce i šasi je skoro stejné. Na přední straně se roztáhl displej do výšky z 2,8″ na 3,2″, poměr stran 16:9 si vyžádal i vyšší rozlišení 240 × 400 px. Největší změnou je kapacitní technologie (místo odporové), ovládání tak možná bude příjemnější a nebude třeba na displej tolik tlačit.

Dole se ztratilo tlačítko pro vyhledávání i optický trackpad, nad displejem je trojice senzorů, ten první podezřívám z toho, že se jedná o VGA kamerku pro videohovory.

Vodafone 945Vodafone 945 ještě lepší, zdroj: Vodafone

Vzadu je také změna, rozlišení foťáku se zvýšilo z 3 Mpx na 5 Mpx a přibyla světelná dioda. Vnitřnosti zatím neznáme, Vodafone pouze potvrdil oficiální podporu 32GB microSDHC karet (dříve jen 8 GB) a uvnitř je 300MB úložný prostor. Co se týče sítí, nechybí Bluetooth 2.1, Wi-Fi 802.11b/g, GSM včetně EDGE (no sláva) a také 3G s nadstavbou HSDPA. A neztratíte se ani s A-GPS.

V Británii se nový Vodafone objeví už v říjnu v černé a stříbrné variantě, snad přijde brzy i k nám. Do Vánoc by to stihnout mohl. Pokud se Huawei pochlapil a nabídne také alespoň 256 MB paměti, telefon by mohl s příjemnou cenou ostřelit levné modely HTC, Samsungu nebo Sony Ericssonu. Cenu ale neznáme.

Vodafone chystá i další „hloupé“ telefony, mimo jiné třeba Vodafone 553 s výsuvnou QWERTY klávesnicí.

Zdroj: Vodafone

Vodafone 945: druhý a lepší Android na cestě

Ohodnoťte tento článek!