Vodafone bude nabízet U:fonův internet

0

Vodafone začne svým uživatelům nabízet 3G síť od Mobilkomu (provozovatel U:fonu), vyplývá to ze smlouvy, o níž informovaly Hospodářské noviny. Mobilkom začal poskytovat svou infrastrukturu třetím stranám před měsícem, prvním partnerem se stala WIA. Česká trojka jejich služeb využije také, nabídku rozšíří zřejmě po prázdninách.

„Podepsali jsme dohodu s Mobilkomem, díky níž rozšiřuje Vodafone pokrytí rychlým mobilním internetem s reálnou rychlostí 200 kilobitů za vteřinu až 1,5 megabitu za vteřinu na dvě třetiny české populace. Nyní probíhá finální fáze testování a brzy oznámíme nabídku pro zákazníky,“ řekl mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický.

Síť je dostupná na většině území Česka, zdroj: U:fon

Nové připojení bude výhodné pro domácí počítače a hlavně notebooky, běžně prodávané telefony nejsou s U:fonovou technologií (CDMA2000 1xEV-DO) kompatibilní. Vodafone ale začne nabízet nové hybridní modemy a navíc nezmění datové tarify. Takže ceny zůstanou stejné, jen se uživatelé dočkají lepšího pokrytí v místech, kde chybí 3G a kde Vodafone nabízí pouze pomalé GPRS/EDGE.

A vlastně tak zahanbí T-Mobile, který má nejnižší pokrytí 3G (UMTS), ale také poskytuje nekompatibilní síť Internet 4G (taktéž CDMA2000 1xEV-DO).

Zdroj: iHNed.cz

Ohodnoťte tento článek!