Vodafone Data Passport se mění, ze zahraničí se už tak snadno nepřipojíte

0

Vodafone se rozhodl, že dobře fungující službu Data Passport je třeba změnit. Od roku 2011 bylo možné si připlatit 50 Kč denně, nebo 177 Kč (později 350 Kč) na měsíc a využívat svůj domácí FUP i v některých zahraničních zemích, prakticky téměř v celé Evropě.

Aplikace Můj Vodafone hlásí vše v pořádku: nejsem firemní zákazník

Vodafone službu příliš hlasitě nepropagoval, ale by tu a byla velmi dobrá. Zákazníci se nemuseli obávat o výši svého účtu, když se chtěli v zahraničí podívat na emaily nebo si i pustit video z Youtube. Tomu je nyní částečně konec.

Na sociálních sítích se začala objevovat panika, jelikož se zdálo, že změna postihne běžné zákazníky. Ukázalo se ale, že se podmínky mění jen pro firemní zákazníky, kteří zneužívají připojení a poskytují jej ostatním.

Nové podmínky služby Vodafone Passport Data pro firemní zákazníky platné od 20. 1. 2013

Podle nových podmínek můžete v zahraničí vyčerpat jen třetinu svého domácího datového tarifu. Pokud máte FUP 150 MB, pro zahraničí je dostupných jen 50 MB. Obdobně u vyššího tarifu 600 MB máte pro zahraničí 200 MB a zbylých 400 MB na vás počká doma. Jak potvrdil Vodafone, tato změna se naštěstí týká jen firemních zákazníků.

  • 6. Objem dat (FUP) je sdílený pro přenos dat v rámci domácí sítě Vodafone ČR i v roamingu…
  • 7. Objem volných dat (FUP) určený pro užívání v roamingu je přitom 1/3 z celkového objemu dat (např. u datového tarifu Internet v mobilu činí FUP 150 MB, z nichž pouze 50MB je určeno k využití v roamingu). Pokud si zákazník dokoupí dodatečný objem dat (FUP) k domácímu datovému tarifu dle Podmínek poskytování datových služeb, nelze tento dodatečný objem dat čerpat v roamingu, ale pouze v rámci domácí sítě Vodafone ČR (tzn. dokoupený objem dat není určen k používání v roamingu).

 

Cena zůstává nezměněna. Patrně nejhorší změnou je fakt, že se ona třetina dat volných pro zahraničí týká jen základního balíčku. Když jste tedy na konci svého FUPu, dokoupení dat vám nepomůže a v zahraničí máte prostě smůlu. Pokud nejste firemní zákazník, změna se vás nijak nedotkne. Firemní zákazník ale může být i „normální“ člověk, stačí, když je OSVČ a má napsaný telefon na IČO.

zdroj: Vodafone, na změnu podmínek upozornila Lupa.cz

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář