Vodafone se zbaví závislosti na Huawei. Vyjde jej to na 5 miliard korun

0
Huawei
Huawei
-
Zdroj: Huawei

Nick Read, výkonný ředitel Vodafone Group, během prezentace finančních výsledků celé skupiny potvrdil, jaká bude úloha Huaweie při budování mobilních sítí nové generace. Vodafone vyjde vstříc nařízení britské vlády a Evropské komise a tzv. vysoce rizikové společnosti (momentálně Huawei a ZTE) nepustí do jádra sítě, tedy oné logické části.

Vodafone již 5G spustil nebo testuje v necelé desítce evropských zemí. Podle Reada bude výměna jader trvat až pět let a celou skupinu vyjde na 200 milionů eur (cca 5 miliard korun). Zmiňuje ale také možnost, kdy by se členské země EU rozhodly aplikovat přísnější pravidla jako v Británii.

TIP: Huawei vs. Spojené státy

Ostrované totiž nechtějí Huawei nejen v jádru sítě, ale zároveň nesmí dodávat rádiovou část (antény a s nimi související infrastrukturu) do více než 35 % rozsahu sítě. V Británii to již prý víceméně splňuje, takže dopad nebude nijak dramatický. V jiných evropských státech byl ale hrozilo, že se výstavba 5G oddálí až o 2 až 5 let, mohlo by dojít k přerušení 4G sítí a zvýšené náklady by se projevily i ve vyšší ceně služeb.

Zdroj: Reuters

Vodafone se zbaví závislosti na Huawei. Vyjde jej to na 5 miliard korun
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 6 hlasů