Vodafone se zbaví závislosti na Huawei. Vyjde jej to na 5 miliard korun

0
Huawei
Huawei

Nick Read, výkonný ředitel Vodafone Group, během prezentace finančních výsledků celé skupiny potvrdil, jaká bude úloha Huaweie při budování mobilních sítí nové generace. Vodafone vyjde vstříc nařízení britské vlády a Evropské komise a tzv. vysoce rizikové společnosti (momentálně Huawei a ZTE) nepustí do jádra sítě, tedy oné logické části.

Vodafone již 5G spustil nebo testuje v necelé desítce evropských zemí. Podle Reada bude výměna jader trvat až pět let a celou skupinu vyjde na 200 milionů eur (cca 5 miliard korun). Zmiňuje ale také možnost, kdy by se členské země EU rozhodly aplikovat přísnější pravidla jako v Británii.

TIP: Huawei vs. Spojené státy

Ostrované totiž nechtějí Huawei nejen v jádru sítě, ale zároveň nesmí dodávat rádiovou část (antény a s nimi související infrastrukturu) do více než 35 % rozsahu sítě. V Británii to již prý víceméně splňuje, takže dopad nebude nijak dramatický. V jiných evropských státech byl ale hrozilo, že se výstavba 5G oddálí až o 2 až 5 let, mohlo by dojít k přerušení 4G sítí a zvýšené náklady by se projevily i ve vyšší ceně služeb.

Zdroj: Reuters

Vodafone se zbaví závislosti na Huawei. Vyjde jej to na 5 miliard korun
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů