Vodafone + Rájknih.cz = vlastní slevy a exkluzivní tituly, ale zatím je dražší

0

Tuzemská mobilní trojka spustila vlastní stránky s nabídkou elektronických knih. Spolupracuje s portálem Rájknih.cz (viz naše první zkušenosti v Česku), katalog Vodafonu je pouze do červena zbarvený, ale jinak nabízí totéž. 

Portál operátor m.vodafone.rajknih.cz je přizpůsoben pouze prohlížení na mobilu, pro plnohodnotou stránku musíte použít původní rajknih.cz. Podle zástupců obou společností by měla spolupráce být „exkluzivní“. Nehledě na to, že Rájknih.cz funguje se všemi operátory, Vodafone slibuje vlastní slevy na 47 knih a do budoucna chce přinést i knihy, které v katalogu Rájknih.cz nebudou.

Abyste mohli číst, budete potřebovat čtečku Wooky (verze pro Windows, Symbian, Android a iOS), u Vodafonu lze platit prémiovými SMS a každý titul si můžete před zakoupením vyzkoušet na demu.

Potud všechno fajn, ale překvapily mě odlišné vyšší ceny u Vodafonu. Nezkoumal jsem kompletní katalog, ale při rychlém průletu jsem objevil třeba Vieweghův román „Báječná léta pod psa“ za 155 Kč u Vodafonu, zatímco v Rájknih.cz stojí 90 Kč. Nebo „Osudy dobrého vojáka Švejka“ za 149 Kč u Vodafonu a 80 Kč u Rájknih.cz. V katalogu je i původní verze (zřejmě hůře vysázená) zdarma. Naopak jsem nenašel žádný titul, který je u Vodafonu levnější, jak slibují. Cosi shnilého je ve státě českém. Prvního apríla bylo přece minulý týden.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!