Vodafone Red: další kopírka tarifů od O2, ale s výhodami v zahraničí

0

Všechny trumfy už odhalilo O2, prakticky stejné neomezené tarify představil i T-Mobile. Na kompletní nabídku Vodafonu jsme si museli počkat měsíc. O2 opět sloužil jako vzor, ale rudý operátor předvedl více invence než konkurenční T-Mobile.

Jak to vypadalo na tiskovce: Sledujte živě: Vodafone představuje tarify RED

Vodafone má stejně jako oba rivalové tři hlavní tarify. První slibuje neomezené volání a psaní do vlastní sítě, druhý k tomu přidává 100+ volných jednotek do ostatních sítí a poslední pak slibuje neomezené hovory i SMS ve všech českých sítích. Dva tarify navíc se vyplatí, pokud cestujete nebo voláte do zahraničí.

Tarify Vodafone Red

Tarif Start Red do sítě Red Red se vším všudy Red Premium
Cena s úvazkem na 24 měsíců 249 Kč 499 Kč 699 Kč 999 Kč 1499 Kč
Cena bez úvazku 312 Kč 624 Kč 874 Kč 1110 Kč 1666 Kč
Volání do vlastní sítě neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Volání do ostatních sítí 3,49 Kč za min 130 minut, pak
3,49 Kč za min 
neomezeně neomezeně neomezeně
SMS do vlastní sítě neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
SMS do ostatních sítí 1,51 Kč 1,51 Kč neomezeně neomezeně neomezeně
Internet 20 MB 150 MB 1,5 GB 4 GB 10 GB
Volání do zahraničí 1000 min 1000 min
Roamingové volání 600 min
Data v zahraničí 300 MB

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou každý tarif okomentujeme.

Srovnání s konkurencí

Vodafone Start je stejný jako základní tarif O2 i T-Mobilu. Také stojí přibližně 250 Kč, ale ceny za služby nejsou tak pěkně zaokrouhlené. Volání do ostatních sítí za 3,49 Kč je tak o halíř levnější a SMS za 1,51 Kč zase o halíř dražší než u konkurence. Vodafone navíc nabízí směšných 20 MB mobilních dat na měsíc. Což je ale drobná výhoda, protože po vyčerpání můžete nadále surfovat zdarma, byť pomalu (16 kb/s).

Red do sítě stojí také stejně jako u konkurence, ale Vodafone nabízí více volných minut (130 místo 120 u O2 a T-Mobilu). Datový balíček 150 MB je stejný jako u O2, ale T-Mobile dává rovnou 200 MB.

Red útočí hlavně cenou. O2 i T-Mobile za tento flat chtějí 749 Kč, Vodafone jen 699 Kč, byť chtěl nejdříve o osm korun méně. Operátor postupně navyšoval datový balíček, aby srovnal krok s ostatními. Nejdříve nabízel jen 600 MB, pak 1,2 GB a nově už 1,5 GB, o čemž jsme psali na Cnews jako první. T-Mobile má taktéž 1,5 GB, O2 jen 1 GB. Vodafone je navíc o 50 Kč levnější.

Red se vším všudy přidává za 300Kč příplatek 1000 volných minut do zahraničí a další 3 GB dat.

Red Premium už stojí patnáct stovek, ale zase s ním můžete pohodlně pracovat i mimo republiku. Doma můžete prosurfovat 10 GB, v zahraničí pak zdarma dalších 300 MB. Kromě toho je součástí 1000 volných minut pro volání do zahraničí a 600 minut pro volání ze zahraničí (roaming).

 

Služby v zahraničí

Volné minuty (roaming) a data lze využít ve všech těchto zemích: Andorra, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Martinik, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, ostrov Man, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Reunion, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán, Velká Británie

Volné minuty lze využít na volání do těchto zemí: USA, Kanada, Řecko, Nizozemsko, Belgie, Francie, Španělsko, Maďarsko, Itálie, Vatikán, Švýcarsko, Rakousko, Velká Británie, Dánsko, Švédsko, Norsko, Polsko, Německo, Gibraltar, Portugalsko, Lucembursko, Irsko, Finsko, Andorra, Monako, San Marino, Slovensko

U nižších tarifů platí stávající ceníky. Nadále lze koupit balíček Vodafone Roaming na den za 99 Kč, za který získáte neomezené volání, SMS a 100 MB dat.

Výhody Vodafonu

  • Operátor bude nadále nabízet i dotované telefony (i za 1 Kč).
  • Má sekundovou tarifikaci (1+1), přičemž O2 i T-Mobile mají nefér účtování 60+60. U prvních dvou tarifů je to klíčová vlastnost.
  • Firemní zákazníci dostanou stejné tarify, ale navíc mají nárok na 50% slevu pro druhou datovou SIM kartu a u dvou nejvyšších tarifů pak dostanou bezpečnostní aplikaci pro Android zdarma, jinak stojí 49 Kč měsíčně.

Nové tarify začne Vodafone prodávat od 27. května. Nebýt dvou nejvyšších tarifů, mohli bychom říct, že jde opět o lehce okořeněnou variaci na O2. Vodafone přidává navíc jen drobnosti, ty však u vás mohou rozhodnout.

Ohodnoťte tento článek!