Vodafone Smart III: sympaťák s NFC stojí jen 3177 Kč

0

Červený operátor vydá další chytrý telefon pod svou značkou. Smart III je oproti předchůdci ve všech ohledech lepší. Má čtyřpalcový displej s rozlišením 480 × 800 px, byť jde stále jen o TN panel. Posílil i hardware. Základem je jednojádrový procesor s frekvencí 1 GHz (Cortex-A9 od Mediateku), který přistupuje k 512 MB operační paměti a 4GB flash úložišti. To navíc můžete rozšířit díky slotu na microSD kartu. Jako systém slouží Android 4.1.

 

Novému modelu nechybí n-ková Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a samozřejmě ani GPS. Překvapením je ovšem čip NFC a k tomu dva štítky. (Ještě aby Vodafone konečně zprovoznil NFC platby!) Telefon dále obsahuje FM rádio, pětimegový zadní foťák s automatickým zaostřováním a diodou, přední kamerku ale nenajdete.

Akumulátor s kapacitou 1500 mAh by měl přístroj udržet až při šesti hodinách hovoru nebo až 20 dnech v pohotovosti (2G). Zvlášť ta druhá hodnota je spíš teoretická a dosažitelná jen v laboratorních podmínkách. Telefon je vyroben z plastu. Při rozměrech 132 × 64 × 11 mm dosahuje hmotnosti 136 gramů. 

Vodafone Smart III se začne prodávat 1. června za standardní cenu 3177 Kč s DPH.

Vodafone Smart III
Vodafone Smart III 

Ohodnoťte tento článek!